Il Tempo: Ultimatum Belottiego

Czas pędzi, Andrea Belotti się niecierpliwi. Zdaniem rzymskiego dziennika, gracz może zacząć oceniać inne oferty niż ta z Romy. Problemem Giallorossich jest zrobienie dla niego miejsca. Tymczasem w sprawie Shomurodova nie da się dogadać z Bologną, z kolei Felix Afena nie ma ofert.

fot. © torinofc.it

(Il Tempo – E.Zotti) Tym razem czas nie jest już sprzymierzeńcem Romy w wyścigu po Belottiego. Bowiem dojście do przedednia pierwszej kolejki ligowej w charakterze gracza niezatrudnionego, nie było na pewno w planach Gallo, który do dziś czekał na Romę – zafascynowany ideą pracowania z Mourinho – ale teraz bierze pod uwagę idee zaakceptowania jednej z wielu ofert, które wpłynęły na biurko jego agentów w trakcie lata. 

Nie mamy wciąż do czynienia z zerwaniem relacji, ale idea rozpoczęcia sezonu bez drużyny nie podoba się graczowi. Od momentu pożegnania z Torino przechodził całe letnie przygotowania indywidualnie. Do drzwi napastnika pukały różne zespoły i jeśli zainteresowanie Romy nie skonkretyzuje się w najbliższym czasie, jest prawdopodobnym, że Belotti spakuje walizki, aby spróbować doświadczenia poza Włochami: we Francji Monaco i Nice przygotowały dawno swoje oferty, z kolei w ostatnich tygodniach teren sprawdzały też kluby z Turcji. W Trigorii nie chcieliby przepuścić okazji, ale na ten moment Tiago Pinto nie może zamknąć transakcji: bez definitywnej sprzedaży Shomurodova lub Felixa nie przyjdą nowe wzmocnienia w formacji ofensywnej. I na ten moment żaden z dwójki nie jest bliski opuszczenia stolicy Włoch.

Negocjacje z Bologną w sprawie Shomurodova uległy ochłodzeniu – strony są dalekie od porozumienia – z kolei za Felixa nie wpłynęły oficjalne oferty. Ponadto dyrektor generalny liczy się też z „problemami poza kadrą”. Oprócz Felixa i Shomorudova w planach Mourinho nie znajduje się siedmiu graczy i od połowy lipca trenują w Trigorii, bez kontaktu z pierwszym zespołem. Jeśli chodzi o Kluiverta, oprócz Fulham, w ostatnich godzinach pojawił się też zespół z Hiszpan i Portugalii. Umieszczenie gdzieś Holendra nie wydaje się być zbyt dużym problemem. To samo jeśli chodzi o Calafioriego i Providence’ea, którzy znajdą zakwaterowanie do końca sierpnia. Prawdziwym problemem są Riccardi, Coric, Bouah i Bianda, którzy odrzucają każdą ofertę i ciążą na bilansie na łącznie 4,5 mln euro brutto. Riccardi, który zarabia 700 tysięcy euro, odrzucił Spal, z kolei Coric (1,8 mln) wolał wrócić do stolicy Włoch, zamiast zostać w Zurychu. Bouah nie ma zainteresowanych i obciąża bilans na 1 mln euro, tak jak i Bianda, który zarabia tyle co Riccardi. Do nich trzeba dodać Diawarę, który ma zamiar zostać w Trigorii, aby nie stracić części zarobków.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Il capitano 10
  12 sierpnia 2022, 08:40

  Według mnie już raczej nic z tego nie będzie, wielki Eldor zostanie i tyle.

  • Burdisso
   12 sierpnia 2022, 08:53

   Eldor podobo kotrakt dogadany ale klubu cosik nie mogą sie zgadać

  • Wuju
   12 sierpnia 2022, 10:12

   Zgadza się… Jednak nie wziąć Gallo który sam mówi,że chce tu grać to strzał w kolano. Szczerze

 • Wuju
  12 sierpnia 2022, 09:44

  Wzięliby go i nawet zostawili Eldora będzie na coppa Italia. Głupota stracić 🐓 w taki sposób.

  • Romulus
   12 sierpnia 2022, 09:51

   Bez sensu jest też mieć trzech zawodników na jedną pozycję, z których najsłabszy kosztował nas rok temu 20 milionów. Byłoby jak z Mariolą rok temu, że czasem grywał ochłapy w ostatnich minutach, a wtedy już na pewno nie sprzedalibyśmy Eldora za rozsądne pieniądze.

   Już lepiej go oddać na wypożyczenie z opcją wykupu i liczyć, że odpali

  • abruzzi
   12 sierpnia 2022, 09:59

   Eldor i taka bardzo mało grał. Jakby został jako trzeci, to by zagrał ze 100 minut w sezonie, albo i nie zagrał.

   W tej sytuacji to za rok nikt już nie będzie nim zainteresowany i nigdy go nie sprzedamy, jak Diawarzaka. Póki leci jeszcze na famie (niezrozumiałym dla mnie) z czasów Genoi, to jeszcze trzeba próbować chłopa przynajmniej wypożyczyć, żeby gdzieś coś pograł, bo jak zostanie u nas, to mogiła.

  • Totnik
   12 sierpnia 2022, 14:31

   I tak się dziwię że ma tyle cierpliwości.

 • majkel
  12 sierpnia 2022, 10:15

  Ech. Przeczuwałem, że tak to się może skończyć. Za dobrze by było gdyby jeszcze Belotti zawitał. Po prostu nie wierzyłem, że ktoś skusi się na Szrotmurodova.

  • abruzzi
   12 sierpnia 2022, 11:07

   Co do czwórki, o której piszą dziś wszystkie media, a więc Coric,Bianda, Riccardi, Bouah i o tym ,że się trzymają rękami i nogami, żeby nie odejść, to ja im się nie dziwię z drugiej strony. O ile Diawara, ze swoim doświadczeniem w Bologni, Napoli, Romie, jak odejdzie w końcu od nas, to znajdzie pewnie jakiś klub w Turcji, który da mu ten 1 mln euro, o tyle tych czterech czeka jakaś gra półamatorska, jak pożegnają się z Romą i niebotyczne zarobki rzędu 50 tys. euro za sezon. Stąd się nie dziwię, że takie placki, które wygrały życie, chcą dociągnąć do końca i ustawić się na kilka lat. Ten Bouah nie wydawał się plackiem, miał być przyszłością prawej obrony Romy, ale zerwał więzadła i kupa… nikt go nie chce, on sam nie chce odejść, więc…

  • majkel
   12 sierpnia 2022, 16:39

   Masz rację, w sumie nie ma się im co dziwić. Jak już kogoś z tego rozliczać, to tę łysą mendę z Andaluzcji. W ramach ciekawostki. Po jego powrocie so Sevilli, sezon, dwa, nie pamiętam dokładnie ile – był długi wywiad dla Eleven. O Romie ani słowa. Ciekawe dlaczego :)

 • Il capitano 10
  12 sierpnia 2022, 11:13

  Dokładnie, ja im też się nie dziwie póki jeszcze mogą trzeba wydoić Rome do końca i tyle, nikt im nawet połowy nie da tyle ile mają u nas więc po sezonie pójdą gdzieś do serie C i tyle.

 • ANTI7AZIALE
  12 sierpnia 2022, 11:24

  Czyli co mozna juz myslec ze Uzbek wchodzi w 82 minucie za Abrahama w meczu w Salerno😙

 • zolter
  12 sierpnia 2022, 12:32

  Niestety do przewidzenia, no bo ile można czekać w niepewności? Podchodzi pod niepoważność. no i czy tak samo nie było z Interem i Dybala na czym właśnie Roma skorzystała?
  Druga sprawa z Eldorem, to nie lepiej go wypożyczyć nawet bez przymusu wykupu? Raz że tym samym robi miejsce dla koguta, schodzi z płac (cześciowo?) to i szans na pokazanie sie i podbicie swojej atrakcyjności więcej chyba w Bolognii. Po sezonie też troche chyba sie zamortyzuje i patrząc na to wszystko łatwiej byłoby gdzies wypchnać? No bo nie dziwmy sie że nikt nie chce teraz dać 15 mln za niego.Bo tak to co, zostanie i wkład do zespołu raczej dalej niewielki, skiepści się jeszcze bardziej pod względem atrakcyjności na rynku a okazja (Belotti) przejdzie koło nosa. No nie wiem, to akurat trochę słabo wygląda.

 • Romulus
  12 sierpnia 2022, 13:19

  Ech, pamiętam jak były plotki o zainteresowaniu Juve Riccardim i wielomilionowej ofercie, a wszyscy na stronie oczekiwali jej odrzucenia… Cóż, nie wszystkie talenty odpalają :P

 • jamtaicho
  12 sierpnia 2022, 21:11

  Przepuścić Belottiego to niedorzeczność ale coraz bardziej realna. Osobiście już wcześniej fantazjowałem, że fajnie byłoby gdyby w Romie grał. Drugiej okazji nie będzie

 • ajgor_romanista
  12 sierpnia 2022, 21:53

  Trzeba go brać bez względu na wszystko, a do końca okienka spróbować wypchnąć któregoś