Il Tempo: Trio do zatrzymania

Smalling, El Shaarawy i Belotti to piłkarze, którym kończą się umowy w Romie. Anglik trzyma od dawna stałą, równą formę, z kolei pozostała dwójka stała się wartością dodaną w zespole w ostatnich tygodniach.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – M.Cirulli) Kontrakty Smallinga, El Shaarawyego i Belottiego są zamknięte w sejfie w Trigorii. Ostatnie występy tej trójki nie przeszły niezauważone wśród kierownictwa, które musi zdecydować czy zatrzymać swoje talenty czy też stracić ich za darmo w czerwcu.

Smalling, filar defensywy Giallorossich, jak również najczęściej wykorzystywany przez Mourinho po Ruim Patricio, podkreślił w ostatni czwartek wolę pozostania w stolicy Włoch: „Jestem pełen zaufania, to prawda, że mam opcję również na kolejny sezon, ale mam nadzieję, że uda mi się pozostać również na kolejny”. Jak wskazał Anglik, istnieje klauzula, do wykorzystania do końca maja przez piłkarza, która związałaby byłego gracza United z Romą o kolejny sezon. Jednak Smalling wolałby dłuższej umowy. Między klubem i agentami piłkarza wciąż jest dystans, Giallorossi byliby gotowi przygotować dwuletni kontrakt, ale z niższą płacą niż 34-letni obrońca pobiera aktualnie.

Podobna jest sytuacja Stephana El Shaarawygo. Faraon, również dzięki swojej wszechstronności – w trakcie sezonu grał zarówno na wahadle jak i za napastnikiem – stał się kluczowym elementem w rotacjach Mourinho. W odróżnieniu od Smallinga, w tym przypadku to Roma ma do dyspozycji klauzulę, która pozwoliłaby klubowi zapewnić sobie usługi piłkarza na kolejny sezon, ale również w tym wypadku opcja nie została wykorzystana. Zarobki jakie aktualnie pobiera El Shaarawy są bowiem uznawane za zbyt wysokie dla kasy klubu i w najbliższych tygodniach Tiago Pinto i agenci piłkarza – który jest gotowy zrezygnować z części swojego wynagrodzenia by pozostać w Romie, co zrobił już przy swoim powrocie z Chin zimą 2021 roku – omówią możliwe odnowienie kontraktu z niższymi liczbami niż aktualne.

Belotti, który przybył latem za darmo, starał się do tej pory odbudować fatalną formę fizyczną, wywołaną brakiem odpowiedniego przygotowania atletycznego latem i serią nawrotów kontuzji mięśniowych. Napastnik podpisał roczny kontrakt, ale również w tym przypadku obecna jest możliwość jego odnowienia – na dwa sezon – po spełnieniu serii warunków sportowych. W ostatnich meczach, wydaje się, że Belotti uzyskał formę z dawnych czasów, sprawiając, że nie było czuć braku Abrahama, zdobywając też owacje na stojąco ze strony publiki Giallorossich w ostatni czwartek. Piłkarz chce zostać w stolicy Włoch. W zeszłym lecie odrzucił wiele ofert, aby poczekać na Romę, ale jego przyszłość wiąże się z jego występami.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • matekson
  26 lutego 2023, 16:38

  Nie mam nic przeciwko jak zostanie cała trójka, ale klub obrał właściwą drogą odnośnie obniżenia zarobków Smallinga i Szarego, o ile w przypadku Anglika to nie będzie jakaś drastyczna różnica tak w przypadku Szarego, no przez pół. Belotti ma jeszcze czas na pokazanie się, ale dla mnie za samo zaangażowanie zasługuje na pozostanie.

  • lilray
   26 lutego 2023, 17:42

   Jak przepracuje okres przygotowawczy to powinno być tylko lepiej

 • samber
  26 lutego 2023, 18:32

  Belotti to tak naprawdę dopiero od paru meczy coś zaczyna grać, bo do tej pory wyglądał bardzo słabo. Może dlatego że nie miał przygotowania do sezonu, może. Szary jak to Szary, przychodzi czas podpisania umowy to sobie przypomina że umie grać w piłkę – bardzo chimeryczny zawodnik. Angol to wiadomo, jakość i stabilność, ale też spory koszt. Z tej trójki najbardziej by mi zabrakło jednak Smallinga. Faraon też super ostatnio gra, ale coś mi podpowiada, że po odnowieniu umowy spuści z tonu.