Il Tempo: Shomurodov stop, Belotti drży

Jak podaje Il Tempo, Eldor Shomurodov blokuje nadal transfer Belottiego. W grę wchodzi też pozbycie się jednego z dwójki Felix-El Shaarawy. Pierwszy podoba się Sassuolo i Salernitanie, drugi nie ma ofert. Do defensywy nie przekonuje Tanganga, z kolei Bailly jest za drogi.

fot. © torinofc.it

(Il Tempo – E.Zotti) Droga dla Eldora Shomurodova do Bologni stała się drogą pod górkę. Uzbek, potwierdzony cel transferowy Rossoblu, nie ruszy się z Trigorii inaczej niż na warunkach określonych przez Tiago Pinto: czyli wypożyczenie z przymusem wykupu – na łatwych do osiągnięcia warunkach – ustalone na 15 mln euro. 

To wartość, która została uznana przez Rossoblu za zbyt wysoką i którą komplikuje negocjacje, które się dobrze rozpoczęły. Bologna nie chce wyjść poza 10 mln plus bonusy, wiążąc przymus kupna z celami indywidualnymi gracza i zespołu. To pat, który komplikuje plany menadżera Giallorossich, który od wielu dni ma porozumienie z Belottim. By ogłosić oficjalnie Gallo, koniecznym jest jednak sprzedaż jednego z aktualnych napastników kadry: odszedł Carles Perez, który wczoraj został oficjalnie graczem Celty Vigo, ale jest ryzyko, że to za mało. Dlatego głównymi naznaczonymi by spakować walizki (poza Shomurodovem) są Felix – który podoba się Salernitanie i Sassuolo – i El Shaarawy, który do tej pory nie otrzymał ofert.

Tylko gdy zostaną rozwiązane problemy, które dotyczą zbędnych graczy i formacji ofensywnej, klub skoncentruje się na piątym środkowym obrońcy, którego Mourinho chciałby w kadrze. Special One wskazał na Baillyego jako odpowiednie nazwisko do wzmocnienia formacji defensywnej, ale żądania Manchesteru United mogą przekonać Romę do skierowania się ku innym celom. Czerwone Diabły nie chcą oddać Iworyjczyka za darmo i by oddać go na wypożyczenie, żądają ponad 2 mln euro. Ponadto żądania agentów gracza przysłużyły się do zamrożenia tego kierunku. Również nazwisko Tangangi nie przekonuje całkowicie w centrum Fulvio Bernardiniego. Dodatkowo Tottenham nie uznaje go za gracza zbędnego i chciałby go oddać tylko na wypożyczenie z przymusem wykupu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • hako
  10 sierpnia 2022, 10:04

  15 mln to spory wydatek dla klubu pokroju Bolonii. Moim zdaniem 10 mln z bonusami za takiego szaraka jakim jest Uzbek to i tak całkiem niezła oferta

  • abruzzi
   10 sierpnia 2022, 10:16

   No to nie Bologna ma problem, a my. Ja rozumiem, że ceny poszły przez kilka lat do góry, ale te kilka lat temu zapłaciliśmy 11 mln euro za Perottiego, który naprawdę robił różnicę w Genoi, a potem a u nas, a teraz sprowadziliśmy za 18,5 mln euro gracza, który tej różnicy w Genui wcale nie robił. Strzelił tam 8 goli. To taki przeciętniak w sumie.

   Zapłaciliśmy za dużo i teraz trzeba będzie się z tym tematem wozić. Do tego wnioskuję też, że Eldorinho ma zarobki zdecydowanie poza zasięgiem Bolonii.

  • majkel
   10 sierpnia 2022, 10:22

   Też tak myślę. Poza tym, taka Bologna jak już kupuje to pewnie chciałaby też coś później zarobić. Jak wzięliby Uzbeka za te 15 mln to nie zarobiliby na tym transferze w przyszłości. A głównym źródłem takich klubów są sprzedaże.

   Pomóc mogłoby też odejście Kluiverta. Tylko tam też będą chyba negocjować do końca okna.

 • Romulus
  10 sierpnia 2022, 12:50

  Wgl czy skoro mowa o wykupie za rok, to wartość Eldora w bilansie nie będzie już niższa niż te 15 mln?

  • abruzzi
   10 sierpnia 2022, 19:17

   Będzie niższa, będzie około 11 mln.

 • Totnik
  10 sierpnia 2022, 17:49

  Belotti się wkurzy i odejdzie gdzie indziej zaraz …