Il Tempo: Również Tanganga w notesie Pinto

Japhet Tanganga to nowe nazwisko do defensywy Giallorossich. Tymczasem dziś dojdzie do kolejnych rozmów z PSG w sprawie Wijnaludam. W nocy zapada klauzula wypłaty 3 mln euro bonusów Holendrowi, co może dodatkowo utrudnić negocjacje.

(Il Tempo – E.Zotti) Jest odczucie, że jeśli Roma pozyska piątego środkowego obrońcę, to będzie on pochodził z Premier League. Poza Baillym z Manchesteru United, który od kilku dni porusza się po orbicie Giallorossich, do zestawienia graczy proponowanych w Trigorii i nie odrzuconych przez klub, a przede wszystkim przez Jose Mourinho, dołączyło nazwisko Japheta Tangangi.

Przyrdzewiały 23-leni lewonożny obrońca znajduje się na wylocie z Tottenhamu, po tym jak został wprowadzony do pierwszej drużyny właśnie przez Special One, w trakcie jego pierwszego sezonu na ławce Kogutów. Tanganga był też proponowany Milanowi, który na ten moment wydaje się mieć inne priorytety, podczas gdy Roma może go wziąć na poważnie pod uwagę, szczególnie jeśli w Londynie otworzą się na wypożyczenie z prawem do wykupu. Droga do angielskiego środkowego obrońcy może się okazać bardziej przystępna niż do Baillyea, który podoba się Mour, ale który może kosztować drogo, gdyż Red Devils liczą na zarobienie ponad 10 mln euro.

W oczekiwaniu na rozwój sytuacji, Tiago Pinto liczy w najbliższych godzinach na jak najszybsze porozumienie z Wijnaldumem. O północy w życie wejdzie automatycznie bonus, który zapewni Holendrowi 3 mln euro przewidziane w jego umowie z PSG i w tej sytuacji każdy moment może być odpowiedni, aby wylecieć do stolicy Włoch. Również na dziś przewidziano kontakt między dyrektorem Romy a Luisem Camposem, którzy nadal muszą osiągnąć porozumienie odnośnie procentowej płatności wynagrodzenia pomocnika. Roma cały czas prosi o udział w 50% zarobków, podczas gdy PSG – które stoi przed wypłaceniem bogatego bonusu 31-latkowi – naciska na większy wysiłek ekonomiczny ze strony klubu Friedkina.

W międzyczasie po Shomurodova zgłosiła się Bologna, która próbuje zamknąć szybką transakcję, bo pozyskać go na wypożyczenie z prawem do wykupu. W centrum Fulvio Bernardinego są gotowi puścić gracza i wkrótce może dojść do porozumienia. Po byłym graczu Genoi przyjdzie czas na Carlesa Pereza w Celcie Vigo. To dwie konieczne sprzedaże, aby spróbować podarować Mourinho również Belottiego.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Canis
  31 lipca 2022, 09:59

  Nic nowego. Pinto sprzedawaj!

 • Barteq
  31 lipca 2022, 14:01

  Tanganga wielkie tak. Jose go zna, może zagrać dosłownie na każdej pozycji w obronie, zarówno w 3- i 4-osobowym bloku. Młody i tani. Idealne wzmocnienie dla nas, szczerze wolałbym go bardziej niż jakiekolwiek nazwiska które padały w kontekście wzmocnienia naszej defensywy.

  • Canis
   31 lipca 2022, 14:20

   Przecież Tanganga jest prawonożny 😁

  • Il capitano 10
   31 lipca 2022, 15:51

   23 lata gość praktycznie zero doświadczenia i wielkie tak, mam wrażenie że Ty Barteq chyba w FMa dużo grałeś

  • Barteq
   31 lipca 2022, 15:59

   Albo oglądałem go, widzę jego potencjał i jest to ekonomicznie poprawny ruch. Ale tak, FM 😉

   Canis, grał nawet na lewej obronie w czwórce.

 • matekson
  31 lipca 2022, 14:07

  Ja jednak wolałbym kogoś doświadczonego, mamy już młodych Manciniego, Ibanieza i akumbulle

  • Canis
   31 lipca 2022, 14:47

   Nie wolał byś. Gwarantuję.

  • Il capitano 10
   31 lipca 2022, 15:53

   Młody Mancini ma 26 lat

 • abruzzi
  31 lipca 2022, 15:03

  Cóż, taki kuzyn Zagadou trochę. Ostatnie dwa lata to pół roku kontuzji i w ostatnim sezonie też pół roku kontuzji. Na koncie 19 meczów w pierwszym składzie w Premier League przez trzy lata. Takie pół sezonu. Typ ma 23 lata i znikome doświadczenie.

 • Barteq
  31 lipca 2022, 16:36

  Do Milanu też przyszedł rok temu 23-letni Anglik bez żadnego doświadczenia. 🤷🏽‍♂️

 • ANTI7AZIALE
  1 sierpnia 2022, 03:15

  Jesli przyjdzie Il Gallo z Torino to najstersztyk Pinto bedzie!!