Il Tempo: Pojawia się Sergi Cardona

Były gracz Las Palmas, obecnie z kartką w ręku, znalazł się na celowniku Giallorossich. Graczem interesują się też Atletico Madryt i Lazio.

fot. © ogcnice.com

(Il Tempo – L.Pes) Piłkarze młodzi  i własnościowi. Tak wygląda dyktat Friedkinów, z którym rozpoczął swoją przygodę u sterów obszaru sportowego Romy Ghisolfi. Jednak wyjątek może być. Właśnie dlatego w bardziej mniej obsesyjny sposób  niż w ostatnich dwóch sezonach, Giallorossi przyglądają się rynkowi darmowych graczy. 

I własnie na tej liście wylądował po 30 czerwca również Sergi Cardona, hiszpański lewy obrońca, który skończy w poniedziałek 25 lat i w poprzednim sezonie zakładał koszulkę Las Palmas. Już kilka tygodni temu skrzydłowy ogłosił pożegnanie z Wyspami Kanarajskimi, po wyborze nieprzedłużania kontraktu. Po silnym zainteresowaniu ze strony Atletico Madryt, teraz to Roma rozpoczęła kontakty z agentami Cardony, aby spróbować sprawdzić jego dostępność. W przypadku obrońcy trzeba wspomnieć o konkurencji ze strony Lazio, który zasięgało informacji na temat jego sytuacji. Po zatwierdzeniu Angelino Ghisolfi szuka kolejnego bocznego obrońcy do dołączenia do byłego gracza Lipska, by zastąpić Spinazzolę, który pożegnał się po pięciu latach. Były gracz Las Palmas kandyduje by zostać jednym ze wzmocnień lata Giallorossich, którzy na tej pozycji monitorują też innego Hiszpana czyli Sergio Gomeza z Manchesteru City.

I właśnie z angielskim klubem Roma może rozmawiać również na temat innego piłkarza. W ostatnich godzinach były zapytania agentów gracza o Kalvina Philipsa, ale na dzisiaj wydaje się być skomplikowanym negocjowanie z angielskim klubem. Przy okazji środkowych pomocników, mamy decydujące dni, jeśli chodzi o Enzo Le Fee. Roma zatrzymała się na ofercie 15 mln euro (odrzuconej), tak jak Francuzi na żądaniu 20 mln. Ten impas Ghisolfi myśli by obejść poprzez dołączenie kogoś na wymianę. Jednak z uwagi na porozumienie między graczem i klubem, pozostaje zaufanie dla pozytywnego zamknięcia transakcji. Także w pomocy monitorowany jest arabski kierunek Aouara jak i sytuacja Bove, który znajduje się na wylocie.

Komentarze

 • ajgor_romanista
  3 lipca 2024, 11:05

  Szkoda Bove, że oni się nie nauczą, a za 2 lata będzie płacz.. jak będzie grał w jakimś Interze czy Milanie ładną piłkę…

 • Kreatos
  3 lipca 2024, 11:06

  Ja pierd*ole… Te nazwiska powodują opad rąk zamiast szczęki, żenada.

 • MMACieciu
  3 lipca 2024, 11:24

  Jeśli chodzi o Bove to ja nigdy nie zapomnę sytuacji gdzie wilczek strzelił bramkę Leverkusen dzięki której weszliśmy do finału, a potem śmieć Mourinho w finale dał zmianę śmieciowi winjaldumowi zamiast bove (który wiadomo jak się zachował.) Jak dla mnie Bove musi zostać bo to będzie solidny rzemieślnik, biega jak wariat walczy jak wariat

  • shall
   3 lipca 2024, 12:28

   Mam nadzieję, że to tylko plotki. Tym bardziej, że DDR szuka pomocnika box to box. Bove jest takim, tylko trzeba go ukształtować, na co potrzebny jest czas.
   BTW
   Zawodnicy przymierzani do nas niczym w sezoni, gdy Zeman nas ostatnim razem trenował i sprowadzani byli Dodo, Piris, czy Taxówa…

 • takitam
  3 lipca 2024, 14:13

  Zacna walka o 6 miejsce się szykuje

 • Omen
  3 lipca 2024, 17:01

  Bove i Zalewski jak dla mnie nie do ruszenia. Albo budujemy drużynę z tożsamością i faktycznie stawiamy na młodych, albo niech trener z DSem wyjeżdżają na taczce. Tak, napisałem to. Mieliśmy rozgonić starych i sytych, postawić na młodych głodnych. Sytuacja z Politano, Kalafiorem czy Frattesim pokazuje że z tej mąki prędzej czy później jest chleb. Nie wybaczę pozbycia się młodych którzy pokazują entuzjazm i mogą się rozwinąć w dobrych graczy.
  Niech się ten Zalewski u nas nawet nie sprawdzi, ale miejmy czyste sumienie dając mu szansę. Dużo nie zarabia, za to zawsze mu zależy.
  Dla mnie ci goście muszą zostać i basta.
  A oprócz nich dorzuciłbym kilku z primavery. Lepiej tacy niż jakaś padlina naściągana z zagranicy a wcale nie lepsza.
  I tak nie wierzę w żadną LM po tych rewolucjach i resetach. Chcę za to oglądać Romę.

 • Canis
  3 lipca 2024, 17:05

  Nie no, jak Sergi Cardona ma przyjść, to wiedz że coś się dzieje … 🤪

 • Szafka
  3 lipca 2024, 17:47

  Nie wiem na jakie nazwiska wy liczycie, to są jedyni młodzi zawodnicy dostępni przy naszych funduszach. Ciężko bez LM wydać 50mln na prawdziwego klasowego talenciaka, więc musimy się trzymać tych nonameów

 • koston
  3 lipca 2024, 19:26

  Nie znam zupełnie chłopa – 2 sezony na poziomie drugiej LaLiga i jeden w pierwszej. Dla mnie strzał zupełna loteria – plus taki że jest za darmo. Więc może jako 3 obrońcą w składzie ok.

  Ale jeśli to ma być gracz do pierwszej 11 to chyba szykujemy się do walki o utrzymanie w przyszłym sezonie

 • Malinek
  3 lipca 2024, 19:43

  I jak się pojawił, tak oby jak najszybciej zniknął. Mówiłem żeby nie narzekać, bo mamy trudną sytuację finansową, ale to jest już lekka przesada. To jest gość na poziom Lecce czy Venezii ale nie na walkę o CL (w którą zaczynam wątpić jak widzę coś takiego).