Il Tempo: Pinto marzy o Tielemansie

Tielemans to nazwisko, na którym zawiesiła oko Roma. Tak jak w przypadku N'Dicki, konkurencja do pozyskania Belga jest duża.

fot. © lcfc.com

(Il Tempo – L.Pes) Miesiąc by zarobić pieniądze i dać start mercato Romy, które ciężko by mogło przyjąć jakąkolwiek konkretną formę bez sprzedaży. To dla Tiago Pinto kwestia priorytetowa.

Sprawy skomplikowała dodatkowo kontuzja Tammyego Abrahama: Anglik był wyznaczonym numerem jeden wśród piłkarzy na wylocie z Romy i przede wszystkim miał największe mercato, w szczególności w swojej ojczyźnie. Sytuacja w Trigorii jest teraz jasna, potrzebne są sprzedaże, które zagwarantują zyski kapitałowe na około 30 mln euro do końca miesiąca i dadzą możliwość domknięcia ksiąg rachunkowych w odniesieniu do porozumienia z UEFA. Podczas gdy Abraham ułatwiłby pracę Pinto, teraz Portugalczyk musi mierzyć się z kadrą, która nie jest bogata w graczy na sprzedaż i zapełniona piłkarzami, którzy wracają z wypożyczeń.

Jeden z nich, Providence, znalazł dom w Austrii, gdzie TSV Hartberg skorzystało z opcji wykupu: Giallorossi zatrzymali procenty z przyszłej sprzedaży. Inaczej wyglądają sytuacje Reynoldsa i Carlesa Pereza, którzy interesują aktualne kluby (Westerlo i Celta Vigo), ale nie za kwoty ustalone przez Romę. Bournemouth zastanawia się nad Viną (ma czas do końca miesiąca), z kolei Kluivert, Villar i Shomurodov są mniej gotowi do opuszczenia stolicy Włoch.

Tym, który może być źródłem pewnego wpływu jest Roger Ibanez. Brazylijczyk przyciąga angielski rynek, choć na ten moment do Trigorii nie wpłynęły konkretne oferty. Jego przygodę w ekipie Giallorossich, wśród wzlotów i upadków, można uznać za zakończoną. Wykazał duży potencjał, zwłaszcza u Mourinho, ale też miał wiele zaćmień. To on jest człowiekiem do poświęcenia, również dlatego, że Roma, po Aouarze (który zostanie ogłoszony w najbliższych dniach) cały czas porusza się na rynku darmowych graczy, szczególnie jeśli chodzi o defensywę. Kontynuowane są, coraz mocniej, kontakty z N’Dicką, środkowym obrońcą z Eintrachtu. W przypadku Francuza jest bardzo duża konkurencja, ale Pinto będzie próbował do samego końca sprowadzić go, poprzez właściwą ofertę, do Trigorii.

24-latek nie jest jedynym graczem monitorowanym przez klub, który do środka pola zawiesił oko na Belgu, Yourim Tielemansie, który odejdzie za darmo z Leicester po czterech latach. Również w jego przypadku jest duża konkurencja, zwłaszcza w Premier League, ale Roma, mimo braku awansu do Ligi Mistrzów, chce spróbować zwiększyć swoją pozycję międzynarodową, próbując sprowadzić do kadry Mourinho jakościowego piłkarza. Kontakty z agentami Belga wystartowały jakiś czas temu, ze świadomością, że negocjacje będą trudne. Jeśli chodzi o atak, po odnowieniu umowy Belottiego, startuje poszukiwanie podstawowego napastnika na kolejny sezon, a nazwiska Nzoli i Icardiego nie znajdują potwierdzeń.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • koston
    7 czerwca 2023, 10:04

    A ja marzę o De Bruynie, ale chyba nas nie stać… Tak mi się przynajmniej tylko wydaje xD

    Fajne te nazwiska w plotkach, N'Dicka, Nzola, Tielemans, Scamacca, Frattesi, Berardi. Chyba, że jakieś wypożyczenia, np. Scamacci.