Il Tempo: Obrona w martwym punkcie. Belotti się zastanawia

Andrea Belotti zastanawia się nad transferem do Como, po tym jak kluby dogadały się między sobą. Nic nie zmienia się w defensywie, gdzie, by sprowadzić Hummelsa, Roma chce najpierw pozbyć się Smallinga.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – L.Pes) Korekt w defensywnie, Belotti bierze czas. Mercato Romy zaczyna przybierać formę, mimo że pozostają wciąż różne elementy do połączenia, zanim wszystkie części układanki Giallorossich znajdą się na  swoim miejscu. Od roli drugiego bramkarza po podstawowego środkowego napastnika, jest wciąż wiele niewiadomych do rozwiązania, ale w Trigorii jest oczekiwanie na froncie sprzedaży, by uruchomić transferową maszynę Ghisolfiego.

I podczas gdy w przypadku Bove rozpoczęto badanie możliwości transferu do Anglii, są inni gracze znajdujący się na wylocie, którzy w tym momencie stanowią przeszkodę dla transferów do Romy i którzy, z różnych powodów, wciąż się zastanawiają. Przede wszystkim należy do nich Belotti. Były napastnik Torino spędził drugą połowę sezonu na wypożyczeniu w Fiorentinie, ale Viola zakomunikowała graczowi i jego agentom, że nie chce negocjować wykupu po sześciu miesiącach w Toskanii. I dlatego Roma zaktywizowała działania, poprzez pośredników transferowych, aby znaleźć Kogutowi rozwiązanie. Jednak po osiągnięciu porozumienia z Como za około 5 mln euro, teraz to napastnik  bierze czas i ocenia możliwość transferu nad jezioro. Zespół Fabregasa jest beniaminkiem Serie A, ale stoi za nim solidny właściciel, który celuje w wieloletni rozwój. Z pewnością Belotti musiałby zrezygnować z gry w pucharach, ale innym zespołem, który jest zainteresowany, jest Parma. Do dziś nie wydaje się by miał inne alternatywy.

W miejscu stoi też sytuacja Smallinga, którego Roma ma nadzieję sprzedać, aby zrobić miejsce dla Hummelsa, oferowanego w ostatnich tygodniach, po darmowym pożegnaniu się z Borussią Dortmund. Angielski stoper nie ma mercato, w Trigorii mają nadzieję na otrzymanie bogatej oferty z Arabii. Hummels czeka, trzeba sprawdzić czy 36-latkiem nie zainteresują się inne zespoły. Jeśli chodzi właśnie o defensywę, w zawieszeniu pozostają negocjacje wykupienia Llorente. Teoretycznie Ghisolfi mógłby też odnowić wypożyczenie po tym jak Leeds zostało w drugiej lidze, ale gracz naciska na definitywne wykupienie ze strony Romy. Może się zakończyć na 4-5 mln euro, ale klub chce zobaczyć co wydarzy się m.in. na linii Smalling-Hummels. Oczekuj się też nowości w sprawie odejścia Abrahama.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Kelsen
    20 czerwca 2024, 09:58

    Jedyna nadzieja na pozytywne mercato, to przejęcie Evertonu przez Friedkin Group i kilka transferów na linia Roma – Everton za jakieś 100 mln euro, które mogłyby nam zagwarantować możliwość realnego działania na rynku. Póki co mamy związane ręce.

  • Totnik
    20 czerwca 2024, 11:57

    Całe nasze mercato jest chyba w martwym punkcie :)