Il Tempo: Los rzymskich klubów w rękach Atalanty

Roma i Lazio mają szansę na awans do Ligi Mistrzów, także z szóstego miejsca. Według nowych przepisów stanie się tak jeśli Atalanta wygra Ligę Europy i zajmie piąte miejsce w Serie A.

fot. © fcbayern.com

(Il Tempo – L.Pes) Kibicować Atalancie w Dublinie i trzymać kciuki w lidze. To jedyna nadzieja rzymskich klubów, aby zdobyć miejsce w Lidze Mistrzów z szóstego miejsca. 

Miejsce jest aktualnie zajmowane przez Romę, która ma tylko punkt więcej od Lazio (dodatkowo lepszy bilans dwumeczu) i której wystarczy pokonanie Genoi i Empoli w ostatnich 180 minutach sezonu. Oprócz pięciu drużyn, które gwarantuje ranking, Włochy mogą otrzymać awans szóstej drużyny do Ligi Mistrzów, ale tylko w jednym przypadku. Atalanta musiałaby wygrać Ligę Europy (finał 22 maja z Bayerem Leverkusen) i zająć piąte miejsce w Serie A, ani wyżej, ani niżej. Z tego powodu podczas finału w Irlandii, Roma i Lazio muszą mieć nadzieję na sukces Gasperiniego, ale w lidze Nerazzurri mogą awansować wyżej, biorąc pod uwagę jeden mecz więcej do rozegrania, z Fiorentiną i bezpośrednie spotkanie między Juve i Bologną, które odbierze punkty jednemu lub obydwu zespołom.

Przy okazji meczu do odrobienia z Violą, 2 czerwca (po zakończeniu sezonu), dyskusję wywołały słowa trenera Atalanty po zakończeniu meczu z Romą. „Chcemy zamknąć szybko awans do Ligi Mistrzów, w ten sposób oddamy mecz Fiorentinie i zakończymy polemikę”. To zdanie, które ma niewiele wspólnego z rywalizacją sportową i może również doprowadzić do wyciągnięcia konsekwencji pod adresem Gasperiniego. Dodatkowo, Biancocelesti muszą nadal patrzeć na punktowanie Violi.

Komentarze

 • Totnik
  14 maja 2024, 08:58

  Dość optymistyczne że Atalanta wygra z Leverkusen:)

 • przemmy
  14 maja 2024, 09:20

  Z ciekawości: kto zajmie miejsce przewidziane dla zwycięzcy LE jeśli wygra Bayer, który przecież jako mistrz Niemiec ma miejsce w LM zapewnione?

  • abruzzi
   14 maja 2024, 09:24

   Do tej pory miał zajmować zespół z pierwszego miejsca do eliminacji czyli trzecia drużyna z piątej ligi w rankingu, np. Francji. Teraz chyba jest tak samo.

 • Catenaccio
  14 maja 2024, 09:21

  Jak faktycznie ziści się scenariusz, w którym my zajmiemy 7 plac, a lazio wejdzie do LM, to chyba załamie się psychicznie i nie uwierzę w awans na kolejne 10 lat

 • lilninja
  14 maja 2024, 09:40

  Nie zasłużyli. Jedyne na co mogą liczyć to na innych…

 • takitam
  14 maja 2024, 09:42

  Nie ma takiego układu gwiazd, że to się uda.
  Ligo Europy wracamy!

 • hako
  14 maja 2024, 13:37

  Skąd to info? wychodzi na to że nikt nigdzie nic nie wie. Może nawet w UEFA nie są pewni co w takiej sytuacji