Il Tempo: Kogut gotowy by zapiać

Andrea Belotti pozostaje celem numer jeden do wzmocnienia ataku. Giallorossi chcą jednak najpierw sprzedać Shomorudova. Wszystko może ułatwić osoba Arnautovica. Jeśli Austriak odejdzie do Manchesteru United, Rossoblu mogą się zgodzić na przymus wykupu Uzbeka.

fot. © torinofc.it

 (Il Tempo – E.Zotti) Co najmniej jedne dodatkowe wzmocnienie w ataku, ale najpierw trzeba też pomyśleć o sprzedażach. Po niespodziance z Dybalą i wielkim transferze Wijnalduma, nazwiskiem, które pobudza fantazję Mourinho i kibiców Giallorossich jest Andrea Belotti. „Kogut” czeka jedynie na telefon z Trigorii, aby spakować walizki i wylecieć do stolicy Włoch, ale, zanim zamknie transfer byłego napastnika Torino, celem Tiago Pinto jest dodatkowe uszczuplenie formacji ofensywnej. 

Bez sprzedaży Shomurodova przybycie kolejnego środkowego napastnika nie jest pewne, mimo ciągłych kontaktów z agentami Belottiego i porozumienia ekonomicznego, które zostało już osiągnięte z graczem. Portugalski menadżer jest zdeterminowany by sprzedać gracza z numerem 14 – lub wypożyczyć z przymusem wykupu – aby uniknąć straty kapitałowej i zwrócić inwestycję z poprzedniego lata. Bologna jest bardzo zainteresowana byłym graczem Genoi, ale kierownictwo z Emilii-Romanii wciąż opiera się by umieścić w porozumieniu przymus wykupu, łatwy do osiągnięcia. Odblokować sytuację może sprzedaż Arnautovica do Manchesteru United, który w ostatnich godzinach skierował się ku napastnikowi Rossoblu.

W przypadku odejścia Austriaka, droga Shomorudova do Bologni powinna być z górki. W oczekiwaniu na sprzedaż Uzbeka, Pinto udało się pozbyć dwójki niepotrzebnych graczy. Villar został oddany na darmowe wypożyczenie z prawem do wykupu za 8 mln euro do Sampdorii: pomocnik przeszedł już testy medyczne i jego transfer został oficjalnie potwierdzony.

Dziś z kolei Carles Perez zostanie graczem Celty Vigo, przynajmniej na przyszły sezon. Były gracz Barcelony przeniesie się do Galicji na płatne wypożyczenie – ponad 1 mln euro – z prawem do wykupu ustalonym na 10 mln euro plus bonusy, łącznie w umowie na 12 mln euro. Wysiłki Romy, by sprzedać napastnika definitywnie, okazały się bezużyteczne, z uwagi na to, że agent odrzucił każdą alternatywną opcję dla Celty. Do sprzedania pozostają Kluivert – zainteresowane Fulham – a także Diawara i Calafiori, którzy na ten moment nie otrzymali ofert, które by im odpowiadały.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Omen
  9 sierpnia 2022, 09:47

  Kogut? Serio? A zatem po angielsku na Belottiego można powiedzieć big italian cock? Interesujące… :P

  • Adamus
   9 sierpnia 2022, 12:21

   Właśnie znalazłeś dla niego ksywę Omen :=

  • Omen
   9 sierpnia 2022, 20:02

   Ups :D

 • mold
  9 sierpnia 2022, 13:27

  Ciekawe jak wyglada forma Belottiego bo w sumie jest bez klubu od kilku tygodni.

  Swoją droga Rabiot i Arnautovic w Man Utd? Czy tam jest pralnia brudnych pieniędzy czy o co chodzi?

 • Totnik
  9 sierpnia 2022, 14:57

  Chyba wiecznie nie będzie czekać na tych walizkach ??

 • Il capitano 10
  9 sierpnia 2022, 15:22

  Arnautovic nie idzie do Man Utd, to ciekawe co z Wielkim Eldorem i ile czasu będzie czekał Belotti