Il Tempo: Klops Azzurrich, który pomaga Ghisolfiemu

Nieudany turniej w wykonaniu Italii sprzyja Romie. Pellegrini, El Shaarawy, Mancini i Cristante będą mogli wrócić szybciej do treningów, z kolei rynkowe notowania Chiesy i Bellanovy z pewnością nie wzrosły.

fot. © juventus.com

(Il Tempo – L.Pes) Koszmarna Italia może pomóc Romie. Nieudana wyprawa Azzurrich do Niemiec nie jest na pewno dobra wiadomością dla włoskiej piłki, ale De Rossi i Ghisolfi mają powody do uśmiechu.

Tymczasem czwórka bohaterów wróci na szachownicę trenera szybciej niż przewidziano, podczas gdy błyskotliwy występ na turnieju reprezentacji Spallettiego oddałby ich pod skrzydła De Rossiego dopiero podczas drugiej części przygotowań. Tymczasem Mancini, El Shaarawy, Pellegrini i Cristante będą mogli podjąć treningi na zgrupowaniu w Trigorii, choć nie od razu.

Z kolei dwójka głównych celów dyrektora sportowego znalazła się wśród 26 powołanych przez Spallettiego na Euro 2024. Chiesa i Bellanova, preferowani przez trenera z Ostii na swoich pozycjach, rozczarowali tak jak inni podczas włoskiej wyprawy, ale z różnych powodów. Skrzydłowy Juve grał, ale w ogóle nie brylował, ani gdy grał na prawej stronie, ani gdy grał na lewej, z kolei Bellanova nie pojawił się na boisku ani w fazie grupowej, ani w 1/8.

Z tego powodu francuski menadżer jest gotowy wrócić do ofensywy. W przypadku Chiesy wszystkie rozmowy z agentami zostały przełożone na czas po turnieju, z kolei jeśli chodzi o Bellanovę, droga jest pod górkę z powodu różnicy w wycenie z Torino. Ten tydzień może być ważny dla wznowienia negocjacji na temat Chiesy, rozpoczynając też dialog z Juve, który do tej pory nie miał miejsca.

Komentarze

 • Totnik
  1 lipca 2024, 12:29

  Hehe po tych Euro Chiese może chcieć tylko Roma :)

  • Kelsen
   1 lipca 2024, 12:51

   Roma by go wzięła z pocałowaniem ręki nawet gdyby na turnieju zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. No dobra może by go nie wzięła wtedy? Wystarcza mi sam fakt, że nie mogę tego być pewny na 100% :)

 • buker7
  1 lipca 2024, 15:51

  Chiesa przynajmniej coś tam się starał. Cała reszta w meczu ze Szwajcarią to jakiś żart.

 • Omen
  1 lipca 2024, 18:36

  Grazie Spall, od zawsze na zawsze Romanista, położył Euro aby nam pomóc ❤😉