Il Tempo: Ghisolfi szuka pieniędzy na zakupy

Jak co sezon, dyrektor sportowy będzie musiał zdobyć pieniądze, aby przeznaczyć więcej na zakupy. Klub liczy najbardziej na sprzedaż Abrahama.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – L.Pes) Dla zakupów przyszłości potrzebna jest przestrzeń i środki. Dlatego praca Ghisolfiego, który w międzyczasie zaczyna sondować różne kierunki z agentami i negocjatorami, musi przechodzić nieuchronnie przez sprzedaże. 

Nie przymusowe, jak w poprzednich latach, gdy czerwiec był delikatnym miesiącem zysków kapitałowych, ale chodzi o odciążenie kadry i płac, co pomoże francuskiemu dyrektorowi sportowemu inwestować w zakupy. Podczas gdy kadra Giallorossich będzie dotknięta pożegnaniem wielu wypożyczeń, bez dramatów (Kristensen, Renato Sanches, Azmoun) i kontraktów (Rui Patricio), jest lista piłkarzy „do poświęcenia”, aby pozwolić De Rossiemu budować zespół według swojego wyobrażenia i na swoje podobieństwo. Na czele znajduje się na pewno nazwisko Abrahama, który już rok temu mógł opuścić Romę, zanim dotknęła go ciężka kontuzja. Były napastnik Chelsea, który przybył do stolicy Włoch trzy lata temu, nie znajduje się w planach DDR-a i jest jednym z niewielu, który ma jeszcze mercato w Anglii. Ghisolfi liczy na zainkasowanie około 25 mln euro.

Dalej jest kwestia związana z Bove, który występował mniej po zmianie trenera i którym również interesują się w Angli (w ostatnich miesiącach ruchy robiło Leeds). De Rossi musi ocenić czy go zatrzymać czy spróbować skierować się na inne nazwiska, poświęcając produkt sektora młodzieżowego. Na wylocie znajduje się Aouar i wszyscy piłkarze, którzy wracają z wypożyczeń, a także Gianluca Gombar. Były dyrektor w sektorze młodzieżowym złożył w ostatnich godzinach dymisję.

Komentarze

 • Totnik
  7 czerwca 2024, 13:13

  Wielka rewolucja i przebudowa tylko kiesa pusta :)

  • Omen
   8 czerwca 2024, 13:51

   Jest pusta bo nie ma LM, a transfery Punto i trzymanie na siłę Mou sprawiły, że nie ma za bardzo kogo sprzedać za dużą kasę. Sami są sobie winni.

 • Canis
  7 czerwca 2024, 15:58

  Jak dla mnie to jest bardzo krótka lista nazwisk, wokół której można coś budować ale wiadomo że od tego angielskiego kasztana, to trzeba zacząć sprzedaże, żeby broń Boże z tym drewniakiem nie zostać na następny sezon.

  • koston
   7 czerwca 2024, 16:27

   No dokładnie – z drugiej strony mamy gigantyczną listę nazwisk do wymiany + Dybala, którego status może być wątpliwy na ten sezon.

 • koston
  7 czerwca 2024, 16:26

  Pisałem parę miesięcy temu, że nie wierzę w powrót Abramsa do formy (w tamtym czasie mało kto podzielał taką opinię jak ja). Pytanie czy ktoś się teraz skusi na grajka po zerwanym więzadle. To na pewno będzie duży problem w tym okienku.

  Z innych opcji to właściwie Bove – aczkolwiek tutaj jestem sceptyczny z jego sprzedażą, no i Zalewski. Reszta to wypożyczenia, które nie zostaną przez nas wykupione i powracający szrot w stylu Muminowa. Roma w tym sezonie to level hard jeśli chodzi o zadanie dla DS, bo tutaj nie wiadomo w ogóle od czego zacząć. Nazwisk w rotacji jest właściwie blisko 20 – to jest praktycznie cała kadra do wymiany.

  • Quattro
   7 czerwca 2024, 17:10

   Łatwo nie jest, ale wolałbym sprzątać to co jest teraz, niż to co sprzątał Fiat Punto (z Pastore i Zombi na czele).

 • Kreatos
  7 czerwca 2024, 17:29

  Mourinho dla mnie będzie zapamiętany też dzięki temu, że nie było robionych corocznych "rewolucji". Nie podobała mi się nasza gra pod jego wodzą, ale zespół się raczej rozwijał. Teraz śmierdzi mi to powrotem do czasów Pallotty, gdzie co roku wymienialiśmy 15 piłkarzy.

  Bove do Leeds? On jest taki słaby, czy Roma jest gorsza od Leeds? Nie miał jeszcze jakichś genialnych meczów, ale jego zaangażowanie to jest to czego potrzebujemy.

  • Totnik
   7 czerwca 2024, 18:39

   Zespół się rozwijał ewidentnie. Co roku 6 miejsce w tabeli :) 1 sezon no Dybała no Lukaku 6 miejsce, 2 sezon Dybała 6 miejsce 3 sezon Dybała e Lukaku i… najgorszą rundą od 20 lat. Rozwój niczym w socjalizmie realnym :)

  • Youngpusseydon
   8 czerwca 2024, 08:48

   Ale samym zaangażowaniem nie wygramy meczu. Czasami mam wrażenie jak Bove wchodzi na boisko, to jego atutem jedynym jest to że biega, technicznie uwazam, że jest fest surowy. I to chyba tyle, brakuje mu jakiejś jakości żeby wskoczyć do pierwszego składu i nadaje się na 25-30 mi ut w meczu.

 • RomanoItaliano
  7 czerwca 2024, 18:46

  Po pierwsze i najważniejsze – przedłużyć kontrakt z Dybala albo go sprzedać aby nie odszedł za friko

 • takitam
  7 czerwca 2024, 19:39

  Ja tam już się mentalnie szykuję na naszego afrykańskiego czarodzieja w ataku na następny sezon.

 • ryniek
  7 czerwca 2024, 20:04

  Przypadkiem właściciele nie wypowiadali się, że będą finansować mercato? ale najwidoczniej zwykłe gadanie pod publiczkę bo jak widać nadal jesteśmy gołodupcami i szczerze myślę, że to będzie jedno z gorszych okienek w ostatnim czasie

  • Youngpusseydon
   8 czerwca 2024, 08:49

   Frytki pewnie coś dorzuca ale jeszcze pewniej chcą wycisnąć z tego szrotu co mamy max żeby to zrównoważyć.