Il Tempo: Felix uwalnia Belottiego. Fulham nie jest już opcją

Jak podaje Il Tempo, transfer Felixa do Cremonese, który otworzy angaż Belottiego, jest coraz bliżej. Tymczasem Tiago Pinto zerwał rozmowy z Fulham w sprawie transferu Kluiverta.

fot. © asroma.com

 (Il Tempo – E.Zotti) Kogut pakuje walizki. By przyjąć Andreę Belottiego w Trigorii brakuje coraz mniej i już podczas najbliższej konferencji prasowej Jose Mourinho może zacząć mówić o byłym kapitanie Torino jako o graczu Romy. Zanim środkowy napastnik, który przebywa aktualnie w Palermo, wyląduje prywatnym lotem na Ciampino, trzeba jedynie mieć pewność co do transferu Felixa do Cremonese. 

Ta pewność przyjdzie w najbliższych godzinach. Wczoraj Tiago Pinto i kierownictwo Girgiorossich zbliżyli się ponownie i już dziś może dojść do zamknięcia operacji, którą powinien być transfer definitywny za 7 mln euro. W międzyczasie negocjacje transferu Kluiverta do Fulham można uznać za niebyłe, chyba że Anglicy zdecydują się przeanalizować warunki definitywnego nabycia 23-latka. Po tym jak próbowali pozyskać Holendra za wszelką cenę na zasadzie wypożyczenia z prawem wykupu, Fulham przedstawiło ofertę wypożyczenia za 3 mln euro z przymusem wykupu związanym z utrzymaniem klubu w Premier League plus bonusy, co zamknęłoby ogółem cały transfer na mniej niż 10 mln euro. Po takiej propozycji Tiago Pinto stracił cierpliwość i na tych warunkach nie uznaje Fulham za opcję by sprzedać napastnika.

Jeśli chodzi o pomocnika, który musi zastąpić Wijnalduma w pierwszej części sezonu, zastanawiają się też nad Harrym Wiksem z Tottenhamu. 26-latek jest w Spurs uznawany za zbędnego gracza i może być brany pod uwagę, jeśli Anglicy otworzą się na zwykłe wypożyczenie. Dziś lub juro Wijnaldum podejmie ostateczną decyzję na temat ścieżki do obrania, aby wrócić na boisko po złamaniu kości piszczelowej: gracz nadal nie wybrał czy poddać się operacji czy nie. Od razu wykluczono z kolei zabieg Nicolo Zaniolo, który zgłosił zwichnięcie barku i nie będzie mógł grać przez około trzy tygodnie. Graczowi założono szynę, aby zablokować ruch.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Omen
  24 sierpnia 2022, 12:23

  Pełna Szynka liczyła pewnie na jakąś super okazję. Ważne aby chociaż Afenę pogonić. Nie wyobrażam sobie aby po tak długim oczekiwaniu Belotti miałby do nas nie dołączyć.

  • SokoleOko
   24 sierpnia 2022, 12:56

   Trochę mi zajęło z tym "pełna szynka"…
   Ale załapałem i mogę stwierdzić "zacny suchar milordzie" :D

   No i tak, Belotti na bank do nas trafi.
   Dziwię się tylko, że nie mogli go wziąć wcześniej… naprawdę byśmy go odpuścili bez pozbycia się kogoś z "niechcianych"?

  • lilninja
   24 sierpnia 2022, 12:58

   Pełna szynka xd nie tłumacz tak nazwy klubu. Ja tylko czekam aż Belotti przyjdzie i posypią się komentarze ze jest słaby:D

  • Omen
   24 sierpnia 2022, 13:02

   Przepraszam, czasami nie mogę się powstrzymać xD

  • buker7
   24 sierpnia 2022, 14:10

   Niedługo wielkie derby Szynki
   Pełna Szynka – Zachodnia Szynka

  • Omen
   24 sierpnia 2022, 15:29

   :DDD

 • Totnik
  24 sierpnia 2022, 13:48

  No cóż jakaś dobra wiadomość po ostatnich kadrowych wydarzeniach…

 • Wuju
  24 sierpnia 2022, 15:14

  Co jak co…ale pomocnika tez nam trzeba

 • MMACieciu
  24 sierpnia 2022, 15:56

  Póki jeszcze ktoś daje nam jakiekolwiek oferty za zbędnych graczy trzeba je przyjmować. Przecież klajverciątko pobiera ok 4mln jeśli mnie pamięć nie myli…

 • Mancol
  24 sierpnia 2022, 17:09

  Coooooo? Przecież w Anglii 3 mln euro to płacą za transfer szatniarza a oni za naszą gwiazdę, syna słynnego Patricka tyle dają? Oszaleli. Na jakiś Nunezów, Guedesów i Onanów to każdy w najlepszej lidze świata ma żeby wydawać po 30-40 mln, a za supertalent taki śmieszny pieniądz oferują? Ewidentnie myślą, że jesteśmy pod ścianą z Belottim, stąd taka jałmużna. Skoro Pinto tego nie ogarnia to czas najwyższy żeby Patrick podzwonił gdzie trzeba i zorganizował transfer + wynagrodzenie na jakie jego sukcesor bez wątpienia zasługuje.