Il Tempo: Dziś start zgrupowania. 17 lipca z Latiną

Zespół zbierze się już dziś w Trigorii. Jutro wystartują badania, testy fizyczne i pierwsze ćwiczenia.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – M.Cirulli) Dziś startuje oficjalnie nowy sezon Romy, pierwszy kompletny pod batutą Daniele De Rossiego. Legenda Romy zarządził swoim graczom przyjazd na rano, gdy zespół zbierze się i pozostanie w Trigorii na noc.

To dodatkowy dzień by scementować zespół, z kolei jutro dojdzie do pierwszych formalnych kroków, wraz z porannymi testami medycznymi i fizycznymi, a także pierwszymi ćwiczeniami na boisku, po południu. Kilka dni wakacji będą jeszcze mieli reprezentanci narodowi. Natychmiast do dyspozycji powinien wrócić Zalewskim który odpadł w fazie grupowej i już rozpoczął treningi indywidualne.

W międzyczasie kształtuje się plan sparingowy: jednym z meczów będzie potyczka z Latiną, 17 lipca o godzinie 18. Pięć dni później, 22, zespół wyjedzie na Słowację, gdzie zagra sparing z Koszycami. Na tydzień przed startem ligi, 10 sierpnia, odbędą się „derby Friedkinów” w Evertonem w Anglii, gdzie Roma przejdzie drugą część zgrupowania.

Komentarze

 • Totnik
  7 lipca 2024, 09:48

  Dla kogo to zgrupowanie ?? Bo piłkarzy nie mamy :)

  • Kelsen
   7 lipca 2024, 09:52

   Zgrupowanie służy przygotowaniu drużyny do sezonu. Jeśli nie mamy drużyny, to na co to komu potrzebne? A tak na poważnie, to wierzyłem, że przez kilka ostatnich miesięcy klub intensywnie pracował nad wzmocnieniami na nowy sezon, ale okazało się, że czekali na nowego DSa. Jak ten przyszedł, to dopiero zaczął pracować. Słabo to wygląda już na samym starcie.

 • Malinek
  7 lipca 2024, 10:04

  Daniele ma do dyspozycji 15 piłkarzy jeśli dobrze liczę (chociaż nie wiem czy Aouar będzie dostępny już dziś). Wśród tych 15 piłkarzy są Eldorinho, Ola i Hubba Bubba. To na pewno będą bardzo owocne przygotowania…

 • Omen
  7 lipca 2024, 12:48

  Fajnie że mamy chociaż jednego kupionego zawodnika. Chociaż jednego! A nie, chyba jednak nie.
  Żizolfi, pobudka!

 • a
  7 lipca 2024, 13:02

  Svilar, Angelino, N’Dicka, Smalling, Karsdorp, Baldanzi, Bove, Aouar, Dybala, Tammy + Darboe, Ola, Eldorinho, Kumbulla i Primavera. EKIPAZZO

  • Omen
   7 lipca 2024, 14:55

   Z czego Smalec, Aouar, Tammy, Darbożak, Ola, Eldor i Kula bambula do odpalenia. Grubiutko.