Il Tempo: Dziś przekroczone milion kibiców

Dziś, po raz 17 na 18 meczów w tym sezonie, Olimpico zostanie wypełnione po brzegi. "Pęknie" też granica miliona tifosich na domowych spotkaniach, począwszy od sierpniowej potyczki z Cremonese.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – M.Cirulli) Przekroczone milion kibiców na Olimpico w sezonie 2022/2023. Dziś wieczorem stadion, by wesprzeć Romę w meczu rewanżowym Ligi Europy z Salzburgiem, zapełni ponad 62 tysiące tifosich. 

Milion kibiców liczony jest we wszystkich oficjalnych meczach rozegranych na Olimpico, zaczynając od domowego spotkania z Cremonese, wykluczając tym samym letni sparing z Szachtarem, na którym było najwięcej osób, 65303. W przeciwnym razie milion pękłby już w niedzielę, w spotkaniu z Veroną.

W tym sezonie Olimpico zostało zapełnione 17 razy na 18. Jedynym meczem, w którym stadion nie był wypełniony po brzegi, było spotkanie Coppa Italia z Genoą, gdzie nie sprzedano kilkudziesięciu wejściówek. Jeśli dodać do tego poprzedni sezon, będzie to już 24 wyprzedaż biletów w ciągu dwóch lat: kibice Giallorossich stali się wartością stałą w domowych spotkaniach, również dzięki Mourinho na ławce, zdobyciu europejskiego trofeum i przybyciu latem piłkarzy kalibru Dybali, Matica i Wijnalduma.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  23 lutego 2023, 09:47

  No nieźle.

  • Adamus
   23 lutego 2023, 21:42

   Totnik już nie liczysz ile Jose zarabia ? :)

 • mold
  23 lutego 2023, 11:10

  Bardzo to cieszy. Z Muchomorem więcej dzieje się na ławce niż na boisku czasami.

  Duże – jak na Romę – nazwiska (razem z Muchomorem), świetna "wizerunkowo" kampania przed sezonem (powitanie Dybali np.), zdobyty puchar Sołtysa Europy w zeszłym roku, feta w Rzymie. Marketingowo jest to dobrze opakowane, pytanie czy bilety też nie potaniały?

  Jest to duży pozytyw, zawsze miałem nadzieję, że Roma będzie trochę taką Borussią jeżeli chodzi o frekwencję, a dokładniej wypełnienie stadionu.

  Za Maślaka strzelam że nie byłoby takiego efektu, też mam wrażenie, że niespecjalnie budował relację z kibicami i nie wchodził w dyskusje jak Muchomor ze wszystkimi, zresztą typ przez 2 lata słabo nauczył się mówić po włosku i nawet gdyby miał jakieś kontrowersyjne figury retoryczne w zanadrzu jak Muchomor to by ich nie potrafił przetłumaczyć. A jednak Muchomor dostarcza raz na kilka tygodni powodów do dyskusji i rozmów o Romie. Z tego co czytam kibice w Rzymie nadal są mocno za Muchomorem, na ile ocena tłumu jest wyważona i prawidłowa to inna sprawa.

  • Frosti
   23 lutego 2023, 16:30

   Co do cen biletów to chyba zmieniono trochę podejście marketingowe. Zrobili paczki na 3 mecze w atrakcyjnych cenach, zniżki U16 i U30 na niektóre sektory, do tego ceny są bardzo w porządku (chociaż tu nie mam rozeznania wśród innych klubów)

 • Canis
  23 lutego 2023, 15:14

  No nieźle. Tylko jak masz statek wycieczkowy na 1000 osób i bilety na rejs sprzedajesz z półrocznym wyprzedzeniem i to komplet, to po co kupować nowy statek zamiast starego, na 800 osób, zamiast na 1500?

  • mold
   23 lutego 2023, 15:27

   Myślę, że nowy stadion to nie tylko bilety, ale i inna infrastruktura która może zarabiać nie tylko w dniu meczowym. Nie ma co się oszukiwać, Stadio Olimpico ma mały potencjał modernizacyjny i przede wszystkim nie należy do Romy (czyli płacimy za dzierżawę), trzeba go współdzielić z Lazio, wszelkie inne wydarzenia (koncerty itd.) to kabzę nabija sobie właściciel.

   Plus planowana pojemność nowego stadionu będzie zbliżona do obecnego limitu na Stadio Olimpico.

  • abruzzi
   23 lutego 2023, 15:39

   Nowy stadion ma być na 62000 miejsc. Na aktualny wejdzie maksymalnie 65000 (jeśli bierzemy pod uwagę, że nie przyjadą goście i nie trzeba robić stref buforowych, choć to będzie dotyczyć też nowego obiektu). Także to różnica tylko 3000. Poza tym nie wiadomo czy za kilka lat nie wrócimy ponownie do frekwencji 30-40 tysięcy. Nie mówiąc już o wszelkich profitach jakie daje własnościowy stadion, a jakich nie daje Olimpico, za które rocznie musimy zapłacić 3 mln euro.

  • majkel
   23 lutego 2023, 16:23

   Własnościowy stadion ma jeszcze jeden plus, tym bardziej w Rzymie. Brak przeoranej murawy przez rugbystów.