Il Tempo: Dwa lata dla Smallinga. Anglik bierze czas

Wczoraj w Trigorii pojawił się agent Smallinga. Roma proponuje dwuletnią umowę z nieco niższymi zarobkami niż aktualne, ale gracz wciąż się zastanawia. Zainteresowane jego usługami są Inter i Juventus.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – P.Dani) Roma nie chce stracić Smallinga i wczoraj przedstawiła dwuletnią ofertę umowy za 2,5 mln euro za sezon. Agent Anglika, James Featherstone, znalazł się wczoraj rano w Trigorii i spotkał się z kierownictwem Giallorossich, które chce uniknąć darmowego rozwodu w czerwcu.

Kontrakt, który wiąże go z klubem wygasa bowiem na koniec sezonu i  na ten moment gracz nie zdecydował się jeszcze czy związać się (prawdopodobnie do końca kariery) z barwami Giallorossich czy też rozpocząć przygodę w nowych barwach. Angielski obrońca ma szansę wydłużyć automatycznie swój kontrakt z Romą o kolejny sezon – na zasadach jakie obowiązuje go obecnie (około 3 mln euro za sezon) – po tym jak osiągnął 50% występów w meczach, które rozegrają w sezonie Giallorossi. Chodzi o klauzulę jednostronną, na korzyść gracza, który nie zdecydował jeszcze co robić.

Wczorajsze spotkanie posłużyło zbliżeniu się stron, mimo że Smalling jest kuszony przez Inter i Juventus, które chciałyby go pozyskać. Wszystkie scenariusze pozostają otwarte: Tiago Pinto naciska, ale Anglik, na razie, opiera się i bierze czas.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  13 stycznia 2023, 13:54

  Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego Jemu chcą obniżyć zarobki a takiemu Christiante dali 100% podwyżki ? :)

  • Batigol
   13 stycznia 2023, 14:05

   Pewnie chodzi o nr PESEL..

  • matekson
   13 stycznia 2023, 14:08

   Akurat uważam że to dobra oferta, chłop gra dobrze ale w tym roku będzie miał 34 lata. Niestety na pewno dostanie lepsze oferty, jak się spotkają na 2,7 też nie będę narzekał, ale znowu się uwiązać na lata z zawodnikiem który będzie do odstrzału bo zaliczy zjazd to może lepiej czasem odpuścić.

 • riss
  13 stycznia 2023, 16:40

  Najlepsza opcja to niech przedłuży na rok za te 3 mln, nie wiadomo czy nie zaliczy mocnego zjazdu formy za 2 lata a ryzyko spore + kontuzje których miał już trochę.

 • samber
  13 stycznia 2023, 17:55

  do 36 roku życia powinien pograć, ale "powinien" to różnie się sprawdza. Jakieś klauzule powinni porobić, ale w jego przypadku warto rozmawiać, bo to naprawdę dobry zawodnik.

 • Totnik
  13 stycznia 2023, 18:00

  Zarobki zależą od wieku ? Od wieku to zależy długość kontraktu …

 • RobAs
  13 stycznia 2023, 20:26

  Smaldini ślepy raczej nie jest i porównując jakość swojej gry i Brajanka to myślę, że czuje się urażony słabszą ofertą i wcale mu się nie dziwię… A jeszcze niech Dzbaniolo dostanie z 4-5mln to w ogóle będzie pięknie…