Il Tempo: DDR pracuje z zespołem. 3 sierpnia z Olympiakosem

Zespół ma za sobą pierwszy dzień treningów. Kształtuje się też kalendarz sparingów. 3 sierpnia Roma zagra w Rieti z Olympiakosem Pireus.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – M.Cirulli) Rozpoczyna się zgrupowanie Romy. Po testach medycznych i fizycznych Giallorossi przeszli wczoraj w Trigorii pierwszą podwójną sesję treningową. 

27 graczy, których ma do dyspozycji De Rossi (do których dołączy też Le Fee) przeszli rano trening na siłowni, z kolei późnym popołudniem doszło do ćwiczeń na boisku, podczas gdy Karsdorp trenował indywidualnie i znajduje się poza projektem. W najbliższych dniach klub, tymczasem, ogłosi plan letnich sparingów.

Na ten moment są dwa zaplanowane mecze w lipcu: 17 dojdzie do testu z Latiną w murach Trigorii, z kolei 22 Roma zainauguruje Koszyce Football Arena, meczem z zespołem o tej nazwie. W sierpniu, przed wyjazdem do Anglii (dokładnie do St. George’s Park, gdzie Giallorossi przejdą drugą część przygotowań), zespół podniesie poprzeczkę sparingiem z Olympiakosem w Rieti, 3 sierpnia na Manlio Scopigno. Przed powrotem do Włoch i debiutem w Serie A z Cagliari, Pellegrini i spółka zmierzą się 10 sierpnia o 16 (godzina lokalna) z Evertonem na Godison Park.

Komentarze