Il Tempo: Celik w trójce, Cristante w pomocy

Celik z konieczności na środku obrony, a Cristante na środku pola, przy braku Matica, tak powinny wyglądać wybory Mourinho na mecz ze Spezią.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – M.Cirulli) Mourinho nie zmienia i zostaje przy trójce obrońców. Portugalski trener zdecydował się skonsolidować taktykę używaną od prawie dwóch lat, bez zakłóceń w formacji defensywnej, zdziesiątkowanej kontuzjami, gdzie trzech z pięciu środkowych obrońców jest wykluczonych.

Przy niedostępnych Smallingu, Kumbulli i Llorente, to Celik uzupełni tercet defensywny. Razem z nim zagrają Mancini i Ibanez, a ten ostatni musi być szczególnie uważny: Brazylijczyk jest jedynym zagrożonym zawieszeniem w Romie i przy żółtej kartce opuściłby sobotni mecz na Olimpico z Interem, ograniczając dodatkowo wybory defensywne Mourinho. Przy Celiku w tercecie obrońców i przy braku Karsdorpa, na prawą stronę wróci Zalewski, z kolei na lewej może zagrać El Shaarawy, rywalizujący ze Spinazzolą, zmęczonym po 90 minutach z Milanem.

Do zmian dojdzie też w środku pola: nie będzie Matica, który musi odsiedzieć kolejkę zawieszenia. Zatem para środka pola będzie w pełni włoska, stworzona przez Cristante i Bove, a ten ostatni wydaje się, że przezwyciężył problem, na który narzekał po meczu z Rossonerimi. Przy wykluczonym Belottim, Abraham zostanie potwierdzony na środku araku, a wsparcie dla niego będą Pellegrini i Solbakken.

Dobry okres formy Monzy może przekonać Palladino do wystawienia zwycięskiego składu z meczu ze Spezią. Przy braku Petagni wśród powołanych, trener biało-czerwonych powinien zatwierdzić tercet ofensywny złożony z Caprariego, Colpaniego i Moty.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.