Il Tempo: Bove rozważa Premier League

Według doniesień wielu mediów, w tym Il Tempo, jedna z agencji sportowych otrzymała od Romy mandat na poszukanie oferty z Premier League za Bove. Ghisolfi ma wyceniać gracza na 18-20 mln euro.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – F.Biafora) Przyszłość Bove jest w całości do napisania, ale perspektywa transferu do Anglii mu dokucza. Pomocnik, który dorastał w sektorze młodzieżowym Romy, nie jest pierwszym wyborem de Rossiego, który, oprócz Paredesa, Cristante i Pellegriniego, poprosił klub o interwencję w tej formacji i nabycie kolejnego piłkarza. 

Ideą jest dołączenie do aktualnego środka pola Giallorossich piłkarza wybieganego, box to box, z cechami, których w tym momencie w kadrze brakuje. Świadomość o otrzymaniu małej przestrzeni – wraz z przybyciem De Rossiego rozegrał 974 z 1800 minut do dyspozycji – i ryzyku dostawania jej jeszcze mniej, sprawia, że  Bove zastanawia się z uwagą nad swoją przyszłością. I tak wraca do mody możliwa sprzedaż do Premier League. Agencja Kii Joorabchiana (agent Zirkzee) otrzymała zadanie znalezienia ewentualnego nabywcy po drugiej stronie kanału La Manche. Już w ostatnich miesiącach inne negocjator kontaktował się z Leeds, próbując ustawić transakcję, ale brak awansu angielskiego klubu wszystko zatrzymał. Idea szukania szczęścia w Premier League jest wciąż żywa u 22-latka i jego agenci odbyli już pierwszą rozmowę z Ghisolfim (spotkał się też z agentem Bellanovy), który ustalił cenę za kartę: żądania startują od 18-20 mln euro.

Kolejnym możliwym pożegnaniem jest pożegnanie Belottiego, który wylądował w notesie Parmy i przede wszystkim Como. Kogut, który rozmawiał już z Fabregasem, czeka na ruch Fiorentiny, która pozyskała go w styczniu na wypożyczenie z prawem do wykupu i stąd może negocjować z Romą jego zatrzymanie we Florencji. Również w przypadku środkowego napastnika ruchy robią negocjatorzy transferowi, a jego odejście pozwoliłoby zredukować dodatkowo budżet wynagrodzeń (zarabia prawie 3 mln euro netto rocznie).

Jeśli chodzi o zakupy, w oczekiwaniu na przybycie młodego Buby Sangare z Levante, Roma ocenia ogólny koszt sprowadzenia Hummelsa, który od 30 czerwca będzie do zakontraktowania za darmo. Żądania pod adresem Giallorossich dotyczą dwuletniego kontraktu: w Trigorii zastanawiają się, szukając rozwiązania dla Smallinga, którego odejście otworzyłoby przestrzeń (przede wszystkim ekonomiczną) dla byłego defensora Bayernu. bo

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Omen
  18 czerwca 2024, 10:16

  Bovo nieee!
  Swoją drogą czy my nie mieliśmy budować na młodych? A tu póki co wygląda na to że i Zalewski i Bove na wylocie. Ja wiem że nie mamy kasy i skądś ją trzeba wziąć, ale MIELIŚMY BUDOWAĆ NA MŁODYCH kurtyzana jego mać. Na młodych.

  PS. Młodych

  • Totnik
   18 czerwca 2024, 11:05

   Sezon ogórkowy nie brał bym całkowicie poważnie wszelkich doniesień :)
   Oczywiście chciałbym aby został bo po 1 wychowanek po 2 przecież kadrę trzeba mieć szeroką po 3 jest no właśnie młody i jeszcze może zrobić postępy. 3 x nie :) oby to była plota.

  • Omen
   18 czerwca 2024, 11:24

   Dokładnie

 • takitam
  18 czerwca 2024, 10:59

  Bove to nie wiadomo co chciałby grać jak już wychodzi.
  Ale ja się nie znam na talentach. Pójdzie to pójdzie, zostanie to zostanie.
  Nawet z Zalewskim. Wszystko jedno kto będzie biegał po 6 miejsce w lidze.