Il Tempo: Bove niezdecydowany, Leeds zainteresowane

U Daniele De Rossiego Edoardo Bove został zepchnięty na margines. Młody pomocnik gra mniej niż u Mourinho i pojawiają się pogłoski na temat jego odejścia latem.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – M.Cirulli) Przyszłość Edoardo Bove pozostaje wciąż do napisania. Pomocnik, owoc szkółki Giallorossich, nie znajduje zbyt wiele przestrzeni do gry i może to być jedna ze wskazówek do odejścia w trakcie mercato. 

Graczem zainteresowane jest Leeds, które walczy o awans do Premier League w play-off: powrót do angielskiej najwyższej klasy rozgrywkowej sprawiłby, że transfer byłby prostszy do zrealizowania (jutro drugi półfinał z Norwich, po remisie 0-0 z pierwszego spotkania).

W międzyczasie Bove pojawił się w szkole romanizmu: wczoraj w Liceum Nauk o Sporcie w Trigorii, przy partnerstwie instytutu Jana Pawła II w Ostii, wziął udział w lekcjach łączących historię klubu z historią stolicy Włoch: „Patrząc na zdjęcia z naszych triumfów i świętowanie kibiców, przypomniałem sobie jak, gdy tylko przyszedłem do pierwszego zespołu, dostrzegłem wpływ jaki my, gracze, wywieramy na ludzi – wyjaśnił obecnym. – Nie gramy w normalnym klubie, gdyż reprezentujemy stolicę. Pamiętajcie, że nosząc ten herb, macie na dobą wielką odpowiedzialność. Wszystko co powiecie, albo co zrobicie, ma wpływ na inne osoby”.

Komentarze

 • Totnik
  15 maja 2024, 12:08

  Szkoda będzie jak odejdzie dwóch wychowanków …

 • Kelsen
  15 maja 2024, 12:22

  Jego sprzedaż byłaby błędem podobnym do pozbycia się Fratessiego, czy Calafioriego właśnie. Moim zdaniem to materiał na wysokiej klasy pomocnika. Także przez pryzmat na jego podejście do piłki i dojrzałość. To gość, który gwarantuje walkę na całego. Żaden najemnik w stylu Ricka czy Matica. A umiejętności na pewno poszybują w górę w perspektywie najbliższych kilku sezonów.

  • porezowy
   15 maja 2024, 13:46

   Nie przemawia do mnie na tą chwilę. Brakuje mu zdecydowanie jakości. Biega dużo, ale sensu w tym czasem brak. Myślę, że fakt że u Daniele gra mniej o czymś świadczy. Spróbowałbym go wypożyczyć gdzieś, ewentualnie sprzedać z prawem odkupu jeśli faktycznie wypali za dwa lata.

 • Romulus
  15 maja 2024, 13:49

  Trzeba go zatrzymać, ewentualnie wypożyczyć gdzieś, żeby się ogrywał. Dość w ostatnich latach straciliśmy dobrych wychowanków (Frattesi, Scamacca, Kalafior…)