Il Romanista: Zalewski wraca do treningów w zespołem. Gotowy na Salernitanę

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dzienników Il Romanista i Il Tempo, Nicola Zalewski będzie gotowy na Salernitanę. Il Romanista podaje dziś, że Polak wraca do treningów z grupą.

fot. © asroma.com

(Il Romanista  – L.Frenquielli) Stadio Olimpico przygotowało dla niego w niedzielę wielkie przyjęcie, ale on sam nie mógł odpowiedzieć na boisku. Nicola Zalewski jest jednym z najbardziej kochanych graczy przez populację Romanistów, poza tym, że jest duszą i ciałem jej częścią, jednak z Szachtarem Donieck nie mógł zagrać. Klub wolał nie ryzykować i przyspieszać powrotu po problemie, który nigdy realnie nie wywoływał zmartwień. 

Talent Giallorossich, autorska idea Mourinho na skrzydle w poprzednim sezonie, doznał skręcenia stawu skokowego w trakcie wygranego w Izraelu, 30 lipca, meczu z Tottenhamem. Od tej pory sztab Mourinho obserwował codziennie rozwinięcie problemu, ale nigdy nie uznano, że jest on na tyle poważny, by gracz przeszedł dodatkowe testy medyczne i teraz problem został rozwiązany zgodnie z planem: dziś Zalewski przejdzie pierwszy trening z drużyną, tak by być w pełni gotowym na debiut Serie A, do którego dojdzie w niedzielę na wyjeździe z Salernitaną. W trakcie ostatniego testu przed sezonem Mourinho wstawił w jego miejsce Spinazzolę, z którym Polak powinien się często zmieniać w podstawowym składzie, zwłaszcza, jeśli trener pozostawi na grę trójką w obronie, rozwiązanie, które rozwijał w trakcie poprzedniego sezonu, którego punktem kulminacyjnym była wygrana w Lidze Konferencji.

Niezależnie od jego wystawienia bądź nie, Zalewski uosabia w kadrze Romy cechy, które, zwłaszcza po ostatnim mercato, są szeroko rozpowszechnione w innych formacjach: alternatywa na wysokim poziomie, możliwość wybierania w każdym meczu gracza z większymi siłami, bez utraty jakości i z gwarancją wydajności. W tym tygodniu sesje treningowe, które doprowadzą do debiutu na Stadio Arechi, będą wykorzystane by znaleźć najlepsze rozwiązanie do dyspozycji. W poniedziałek Portugalczyk dał swoim graczom dzień odpoczynku i wczoraj rano wrócili do pracy. Dziś będą też trenować. Po raz pierwszy do dyspozycji będzie cała kadra, za wyjątkiem Darboe. Gambijczyk będzie niedostępny przez długi czas. Przeszedł pomyślną operację w Szwajcarii, 28 lipca. W oczekiwaniu na jego wyleczenie Roma patrzy przed siebie, mając dodatkowo Zalewskiego.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Dwojak
  10 sierpnia 2022, 11:19

  Z Salerno pewnie pierwszy skład będzie miał i tak Spina ale cieszy, że Nicola będzie dostępny.

  W ogóle widać poprawę przygotowania fizycznego w składzie. Zaczynamy sezon bez żadnej absencji gdzie w innych klubach z czołówki są już problemy. Juve pierwsze 3-4 kolejki już bez 5 zawodników (Szczęsny, Pogba, Mckennie, Soule i Chiesa), do tego nie mają jeszcze skompletowanego składu. Milan i Inter też mają pewne mniejsze problemy kadrowe przed rozpoczęciem sezonu.

  Trzeba dobrze wejść w sezon i zaliczyć w dwóch pierwszych meczach pewne zwycięstwa a potem spróbować wykorzystać problemy Juve na Allianz w 3 kolejce.

  Forza Roma