Il Romanista: Smalling do Arabii, 30 mln za Abrahama

Smallingiem interesują się kluby z Arabii Saudyjskiej, a Abrahamem z Premier League. Za tego drugiego Giallorossi mają żądać co najmniej 30 mln euro.

fot. © asroma.com

Ostatni sezon otworzył ponownie wątpliwości co do kondycji fizycznej Smallinga, podaje Il Romanista. Anglik spędził na murawie tylko 669 minut, rozłożonych na jedyne 12 występów w lidze i pucharach. 

Stąd, po pięciu latach, wydaje się, że nadszedł czas aby drogi Giallorossich i Chrisa się rozeszły. Przyciągają go arabskie sygnały i jego możliwe odejście dałoby znaczące oszczędności wśród wynagrodzeń, większe niż trzeba by było zaproponować, dla przykładu, Hummelsowi. Niemiec zarabiał w swoim ostatnim kontrakcie w Dortmundzie o pół miliona euro mniej niż Smalling w Romie. Dodatkowo, w wieku 36 lat, nie ma już takiej siły negocjacyjnej jak kilka lat temu.

Niezależnie od obranego kierunku, podobnie rysują się losy rodaka Smallinga, Abrahama. Tammy podoba się w ojczyźnie (szczególnie Aston Villi), Roma umieściła go na liście zbywalnych zawodników, o ile ktoś wpłaci do kasy Trigorii co najmniej 30 mln euro. Z uwagi na pożegnania się z Lukaku, Azmounem i (ponownym) z Belottim, trzeba będzie przebudować całą kadrę środkowych napastników.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  17 czerwca 2024, 12:40

  Ktoś da za połamanca 30 baniek ??

  • takitam
   17 czerwca 2024, 14:06

   Nikt. Chyba że jakaś klauzula za złotą piłkę za 10 mln i bonusy za króla strzelców PL.