Il Romanista: Pinto chce sprzedaży

Według ostatnich doniesień Tiago Pinto zgodził się na wypożyczenie Shomorudova do Bologni, ale jeśli ta zgodzi się go wykupić po sezonie. Rossoblu chcą tylko rozwiązania tymczasowego, bez konieczności kupna gracza za jedenaście miesięcy.

fot. © asroma.com

Po tym jak Wijnaldum trafi do Trigorii Tiago Pinto wróci do pracy nad kolejnymi ewentualnymi transferami do zespołu czyli nad napastnikiem i piątym środkowym obrońcą. Wszystko jest jednak uwarunkowane sprzedażami, w przeciwnym razie Pinto nie będzie łatwo zagwarantować wszystkiego tego, o co prosił Mou. 

W tym przypadku chodzi między innymi o Andreę Belottiego, który od miesiąca czeka na nowego pracodawcę. Gracz podoba się w Trigorii, ale najpierw musi dojść do sprzedaży w ofensywie. Tu na pierwsze miejsce wychodzi Eldor Shomurodov, który zwolniłby naturalnie miejsce w kadrze dla Belottiego. Uzbek znajduje się na liście graczy na wylocie, ale nie jest łatwo znaleźć dla niego rozwiązanie ze względu na koszty (zarabia 2 mln euro za sezon gry).

Pinto nie zamierza oddać go na wypożyczenie, aby gracz wrócił do Trigorii po 12 miesiącach. Dyrektor generalny Giallorossich zgodził się na wypożyczenie do Bologni, ale tylko jeśli klub z Emilii-Romanii zgodzi się na przymus wykupu (około 10 mln euro). Takie warunki nie podobają się za bardzo dyrektorowi sportowemu Rossoblu, Sartoriemu, który jest gotowy zaproponować jedynie prawo do wykupu. Będzie potrzeba czasu, aby strony doszły do porozumienia.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • majkel
  1 sierpnia 2022, 10:54

  Szturmurodov jeszcze dostał 2 mln za sezon. Aż przypomniał mi się filmik ze "Śmiechu Warte" jak gość nadepnął na grabie i piznął se w łeb. "Oj jak boli, oj jak boli". Ten transfer to jest ten sam poziom.

  • abruzzi
   1 sierpnia 2022, 10:59

   No mamy trochę tych czerstwych kapciuchów, którzy są zbędni, a którzy już za lipiec wypłatę wzięli: Diawara, Kluivert, Villar, C.Perez, Muminov, Bianda, Coric. Kalafiora też bym się pozbył.