Il Romanista: Julen Jon Guerrero podpisał kontrakt z Romą

Gracz przychodzi za darmo. Real Madryt zachowa 50% praw do przyszłego transferu piłkarza.

fot. © asroma.com

(Il Romanista – Andrea Di Carlo) Podpisy zostały złożone, transakcja zamknęła się w rekordowym czasie: Roma i Real Madryt osiągnęły porozumienie w sprawie transferu do ekipy Giallorossich młodego pomocnika, rocznik 2004, Julena Jona Guerrero. 

Były talent Los Blancos przybył do Trigorii na zasadzie wypożyczenia, ale z klauzulą darmowego wykupu: klub z Madrytu zarobi na odejściu pomocnika zatrzymując 50% praw z przyszłej sprzedaży. Młody Hiszpan dołączy do Primavery Giallorossich Guidiego, ale będzie monitorowany z dużą uwagą przez Jose Mourinho. Młody pomocnik stawił się w Trigorii by podpisać umowę w towarzystwie ojca Julena, agentów Nira i Alexandra Zahaviego i włoskiego negocjatora Davide Grassiego.

Nie było żadnych oporów gdy Roma wyraziła nim zainteresowanie, z drugiej strony tylko Lugo (trzecia liga hiszpańska) pytało o niego, z kolei Real Madryt C nigdy nie brał pod uwagę takiego transferu. Teraz to młody Julen będzie musiał udowodnić cały swój talent i sprawić by Madryt po nim płakał. Zdolności Special One do waloryzowania młodych i dawania im przestrzeni w pierwszym zespole, są dodatkowym bodźcem by pokazać się w Primaverze Giallorossich.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • samber
  28 lipca 2023, 23:10

  50% to jest bardzo dużo, ale ogólnie warunki nie są złe. Nie podejmujemy ryzyka, a Real też się jakoś tam zabezpiecza oddając gracza z którym po prostu nie wie co zrobić. Chyba dla wszystkich jest to dobre posunięcie, klubów i zawodnika.

  • ajgor_romanista
   29 lipca 2023, 11:15

   Przy jakiejkolwiek późniejszej sprzedaży zawsze będzie to zysk. Wiec ogólnie się opłaca bardzo. A nóż może coś z niego będzie.

 • Canis
  29 lipca 2023, 15:26

  A po co nam on? Równie dobrze można było sprowadzić Krzyśka Noskowskiego z Kędzierzyna-Koźla, z trzeciej ligi Bantustanu i liczyć że odpali. Przecież dzisiaj ten Guerrero nie przedstawia żadnej wartości sportowej.

  • Omen
   29 lipca 2023, 20:59

   No i co Ty narobiłeś!? Teraz chcę Krzyśka Noskowskiego z Kędzierzyna-Koźla, z trzeciej ligi Bantustanu. DAWAĆ KRZYSIA! :( PINTO – NA CIEBIE PATRZĘ! NIE RÓB ZDZIWIONEJ MINY TYLKO KRZYSIA ZAŁATWIAJ!