Il Romanista: Decydujący tydzień dla Frattesiego

Telenowela z Frattesim trwa. Zdaniem mediów aktualny tydzień ma być decydujący: in albo out...

fot. © sassuolocalcio.it

Najdłużej trwającą telenowelą tego lata, jeśli chodzi o zakupy, jest historia Davide Frattesiego. Pogłoski na temat transferu gracza do Romy krążą już od maja, negocjacje potwierdził dyrektor sportowy Sassuolo oraz agent piłkarza, ale po co najmniej półtora miesiąca rozmów sytuacja nie ulega zmianie. 

Jak podaje dziennik Il Romanista, w sprawie transferu gracza mamy kolejny pat. „Nie ma żadnych nowości”, powiedział również wczoraj szef pionu sportowego Sassuolo, Carnevali. Mimo nacisków ze strony gracza i jego agenta, Beppe Riso, strony nie są w stanie znaleźć porozumienia, które zadowoli wszystkich. W ostatnich dniach Sassuolo jest też mocno zaangażowane w negocjacje z PSG w sprawie sprzedaży Scamacci, która może wnieść do kasy klubu z Emilii-Romanii 40 mln euro. Roma złożyła swoją ofertę za Frattesiego, 14 mln euro plus karta Volpato (z ustaloną kwotą prawa pierwokupu), ale do tej pory odpowiedź Sassuolo była negatywna. Najbliższe dni będą decydujące dla tego czy Frattesi będzie mógł wrócić do Trigorii. W przeciwnym razie Pinto wróci z większym przekonaniem do kierunku, który prowadzi do Aouara.

Francuski pomocnik jest uznawany za gracza bardziej odpowiedniego ze względu na cechy techniczne i taktyczne (może grać na większej liczbie pozycji, w tym trequartisty) i może zapełnić lukę po Mkhitaryanie. Jeśli chodzi o Aouara, Roma jest gotowa wyłożyć na stół te same pieniądze co za Frattesiego. Wczoraj w mediach pojawiła się też wypowiedź Torreiry, który potwierdził dawne rozmowy z Mourinho, choć dodał, że z ewentualnym transferem nie będzie łatwo. W Trigorii na ten moment pogłosek nie potwierdzają.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • ajgor_romanista
  11 lipca 2022, 13:09

  Oby coś w końcu ruszyło, bo męczące się to robi..

 • ryniek
  11 lipca 2022, 13:45

  Jak dla mnie to mercato jest na razie słabe. Niech pinto rusza do roboty bo za miesiąc start rozgrywek

 • ImPeK
  11 lipca 2022, 14:34

  Mercato trwa rewelacji na razie nie ma
  Ale czekamy na ruch może JM coś zaserwuje 👊

 • Barteq
  11 lipca 2022, 16:58

  Te zdjęcia z oficjalnych stron robią robotę. A co do Davide – ja nie przejmuję się doniesieniami mediów i pozostaję optymistą. Negocjacje z Sasol są ciężkie i te są wyjątkowo złożone – wola gracza, ich wycena, nasze 30%, młodzież, ich klauzule odkupu etc.

 • riss
  11 lipca 2022, 18:48

  Aouar za 15 mln brzmi lepiej, jak łykniemy jeszcze Torreire to już mamy obstawiony cały środek. No i może Guedes za Zaniolo i można startować z sezonem.