Il Messaggero: Roma opuszcza giełdę

Roma wychodzi z giełdy. Według Il Messaggero, na dziś zaplanowano zamknięcie procesu, który swój początek miał w maju. Wyście z giełdy było jednym z celów nowych właścicieli klubu.

fot. © asroma.com

Roma robi dziś duży krok naprzód, ponieważ jest bliska długo oczekiwanego „wycofania” się z włoskiej giełdy papierów wartościowych. Proces zakończy się dzisiaj, donosi Il Messaggero.

W maju Roma ogłosiła kampanię „Assist Roma” – inicjatywę mającą na celu wykupienie przez prezydenta Dana Friedkina pozostałych 13% klubu co pozwoliłoby na wycofanie się z giełdy.

Aby pomóc przekonać akcjonariuszy i przyspieszyć proces, Roma zaoferowała akcjonariuszom mniejszościowym szereg korzyści, w tym możliwość sprzedaży swoich udziałów „​​po najlepszej cenie, z premią za wszystkie sprzedane akcje”.

Wycofanie się z giełdy było jednym z głównych priorytetów Friedkina od czasu przejęcia klubu w 2020 roku. Według włoskiej gazety proces ten kosztował Romę 38 milionów euro, a łączna zainwestowana kwota w ciągu ostatnich dwóch lat wynosi 650 milionów euro.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  14 września 2022, 12:41

  Po co zrobili ? Aby łatwiej robić machloje ? :)

 • edemon
  14 września 2022, 14:06

  Różne powody mogą się za tym kryć. Chęć nieujawniania szczegółów transakcji, ale też mogą to być plany reorganizacji spółki czy oszczędności w prowadzeniu księgowości pod giełdę.

  • Misi
   14 września 2022, 14:08

   wszystko to tylko z korzyścią dla klubu

 • ANTI7AZIALE
  15 września 2022, 03:43

  Odpowiedni Il Presidente na swoim miejscu💪🏻