Il Messaggero: Od Pisillego do Pagano, zgrupowanie młodych

Razem z Enzo Le Fee Daniele De Rossi będzie mógł pracować na starcie zgrupowania z zaledwie ósemką "seniorów", w tym Abrahamem, Bove i Smallingiem, którzy są łączeni z odejściem z Romy.

fot. © asroma.com

(Il Messaggero – G.Lengua) Wśród 27 powołanych na zgrupowanie Daniele De Rossi musiał zabrać ze sobą trzynastu młodych. Mowa tu o chłopakach wyłowionych z Primavery i młodszych sektorów jak Mattia Almaviva. 

W oczekiwaniu na dzisiejszy transfer Le Fee, piłkarzy, którzy odegrają efektywną rolę w przyszłym sezonie, jeśli mercato na to pozwoli, jest zaledwie ośmiu: Abraham, Angelino, Baldanzi, Bove, Dybala, Smalling i Svilar. Do nich dołączają, ponadto ci, którzy rok temu byli w Primaverze, a teraz robią skok w profesjonalną piłkę jak Joao Costa. Są też Pagano i Pisilli. O swoją szansę, by zostać w Trigorii, będzie też grać Luigi Cherubini, który dopiero co odnowił kontrakt z Romą.

Od obrony do defensywy, Cristian Cama przyciągnął wzrok wszystkich na lewym skrzydle. Z zespołu Under 18 przychodzą Feola (obrońca), który w przyszłym sezonie zagra w Primaverze, Levak (pomocnik), Almaviva (napastnik) i Reale (skrzydłowy. Są też gracze Primavery jak Golic (obrońca), Plaia (obrońca) i Graziani (pomocnik). Szansę na pokazanie się będą mieli ci chłopcy w pierwszych testach sezonu.

Komentarze

  • Canis
    9 lipca 2024, 15:29

    Wypełniacze w akcji. Szkoda że po zgrupowaniu czar pryśnie i trzeba będzie wrócić na swoje miejsce, czyli do piłkarskiego przedszkola. No ale duże chłopaki muszą mieć z kim trenować, to jadą na zgrupowanie z licealistami.