Il Messaggero: Numer 17, brak życzeń i przygłupek

Opada kurz po odejściu Nicolo Zaniolo. Roma nie złożyła piłkarzowi w komunikacie standardowych życzeń na przyszłość, niewielu graczy "zauważyło" jego odejście. W mediach krąży też rzekoma wypowiedź Luigiego Di Biago na temat gracza.

fot. © asroma.com

Nicolo Zaniolo próbuje z miejsca dostać się do serc tureckich kibiców, podaje Il Messaggero. Trzęsienie ziemi, które dotknęło część kraju, doprowadziło Galatasaray do stworzeni serii inicjatyw charytatywnych. 

Młody kibic, Muhammed Emin Ozkan, zanim zmarł, cieszył sie na Twitterze z przybycia Zaniolo do drużyny żółto-czerwonych. Miał zaledwie 17 lat i Nicolo, aby go upamiętnić, przywdział koszulkę właśnie z numerem 17. Nicolo spędził cały wczorajszy dzień na NEF Stadium w Stambule, który stał się centrum zbiórki dla poszkodowanych. Nie tylko, przeznaczył też 20 tysięcy euro dla ofiar trzęsienia ziemi.

W Rzymie nikt za nim nie tęskni. Sprzedaż była bezbolesna, biorąc pod uwagę jego ostatnie zachowania, które stawiły go w konfrontacji z otoczeniem i nie tylko. Tak, gdyż również szatnia nie uznała go za tak bardzo niezbędnego. Nikt, oprócz Abrahama, nie odpowiedział na jego wiadomość pożegnalną na Instagramie. Tylko Volpato, Camara i Smalling kliknęli „like” pod postem i nawet Roma w komunikacie transferowym nie złożyła mu życzeń na przyszłość.

I kto wie czy prawdziwe są wypowiedzi, które można usłyszeć w wiadomości audio i które krążą w ostatnich godzinach w radiach. Wydaje się, że pojawia się głos Luigiego Di Biagio, byłego selekcjonera reprezentacji Under 21: „Wyrzuciłem go z Under 21. Wysłałem go na trybunę w nadziei, że uda mi się go ogarnąć na czas, ale nic z tego gdy ktoś jest przygłupem… Dziś wszyscy mi mówią, że miałem rację. To wielki problem dla niego, dla jego życia, kompletnie nic do niego nie dociera”. 

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • SokoleOko
  10 lutego 2023, 09:49

  No jak nie teraz to chyba nigdy się nie ogarnie.
  Wyjechał za granicę, nikt poważny go nie chciał, stare mosty spalił, na start trzęsienie ziemi…
  Ze strefy komfortu na pewno trochę wypadł… bardziej sprzyjających okoliczności, żeby się ogarnąć i wydorośleć mieć nie będzie.

 • Totnik
  10 lutego 2023, 09:53

  Przykro kończy się ta sprawa. Są talenty jak Balotelli był czy Cassano i zmarnowali karierę przez zryty łeb. Oby ten przypadek był inny. A dla Romy lepszy rydz niż nic, lepszy jakiś hajs niż jakby miał odejść za darmo.
  Forza Roma i Forza Nicolo – ogarnij się tak po ludzku.

  • samber
   10 lutego 2023, 16:27

   No nie wiem… Balotelli i Cassano chyba jednak trochę więcej pokazali i osiągnęli. Zgodzę się jednak, że możliwości mieli znacznie większe i zdupczyli karierę. Ale czy oni jedni. A Radja? Jakby dbał o siebie to by miał mega karierę. Tak to już jest.

 • RomanoItaliano
  10 lutego 2023, 10:01

  Skończy jak Dele Alli i tyle. Nawet ta sama ścieżka kariery :D

  • Totnik
   10 lutego 2023, 12:36

   Kto ?

  • RomanoItaliano
   10 lutego 2023, 14:17

   W złych miejscach dodałem literki l :D

 • Canis
  10 lutego 2023, 12:07

  Zamiast chodzić do szkoły, to rzucał kamieniami w szkołę i teraz jest jaki jest.

 • abruzzi
  10 lutego 2023, 15:50

  Oczywiście nie wiadomo czy to są prawdziwe słowa Di Biagio. Ktoś akurat teraz puścił w obieg na WhatsApp takie właśnie audio. Nie wiadomo czy jest prawdziwe.

  Po drugie nie pada tam nazwisko piłkarza. Równie dobrze może to być Kean. Jak pamiętamy latem 2020 Di Biagio usunął ich obydwu ze zgrupowania reprezentacji U21.