Gosens proponowany Romie. Negocjacje Gallo

Torino, Lazio, Bologna, wreszcie Roma, agenci Robina Gosensa szukają dla gracza nowego pracodawcy.

fot. © ogcnice.com

Po odejściu Leonardo Spinazzoli Giallorossi poszukują nowego gracza na lewą obronę, gdzie, na ten moment, w kadrze jest tylko Angelino, wykupiony po zakończeniu poprzedniej kampanii.

Jak podaje Lorenzo Pes z Il Tempo, Giallorossim zostały zaproponowane usługi Robina Gosensa z Unionu Berlin, który zakończył sezon tuż nad strefą spadkową. Gracza można pozyskać na wypożyczenie z prawem do wykupu, a jego zarobki wynoszą nieco poniżej 2 mln euro za sezon gry. Alternatywą jest Sergi Cardona, któremu skończyła się umowa z Las Palmas i jest obecnie do wzięcia za darmo. Inny dziennikarz, Gianluigi Longoari, podaje, że po Torino i Lazio, również Roma ocenia koszty ewentualnego sprowadzenia Gosensa. Na razie są to jedynie kontakty eksploracyjne. Najbliżej pozyskania Niemca wydaje się być aktualnie Benfica. Wcześniej o gracza zabiegała Bologna, ale skończyło się na niczym.

Inne włoskie media wysuwają wciąż kandydaturę Antonino Gallo z Lecce. Wczoraj pojawiły się pogłoski, że Roma oferuje 5 mln euro, ale Lecce żąda dwa razy tyle. Gazzetta dello Sport podaje dziś, że negocjacje ciągle trwają.

Komentarze

 • Wolf
  9 lipca 2024, 10:47

  Gosens – gracz konkret jak na włoskie realia. Ligę zna, doświadczony i Union by nie robił wiekszych problemów z ceną, bo Lecce już zaczyna z wysokiego "c". Ciekawe co z przeciwległą flanką. Postawiłbym na kierunek brytyjski i albo opcja low cost typu Coufal, albo wypożyczenie z prawem do wykupu Emersona Royal z Tottenhamu (Milan już się kręci wokół tematu).

  • Dwojak
   9 lipca 2024, 11:36

   Tylko, że Gosens to gracz na wahadło gdzie grał w każdym klubie od przyjścia do Atalanty w 2017 roku. Sprowadzanie go na obronę to duże ryzyko i za bardzo tego nie widzę. Poza tym ma 30 lat więc takie średnie odmłodzenie kadry względem Spinazzoli.

   Co do prawej strony to mi się Emerson Royal nie podoba. Taki jeździec bez głowy.

 • Cave Wolf
  9 lipca 2024, 12:58

  Niech Goofy zajmnie się negocjacjami z Lecce w sprawie Gallo nie akceptują 5 to dać 8 i gitara a co do Gosensa zna ligę ale , mnie jego transfer nie przekonuje podobnie jak transfer Riquelme