Giallorossi z awansem do kolejnej rundy: Roma – Ludogorets 3-1

Choć nie bez problemów, Roma awansowała do 1/16 finału Ligi Europy. W czwartkowy wieczór na Olimpico w bezpośrednim pojedynku o grę w dalszej rundzie, Giallorossi pokonali Ludogorets Razgrad 3-1 i zajęli drugie miejsce w grupie C.

Zadanie wykonane. W bezpośrednim starciu o awans do kolejnej rundy Ligi Europy, Giallorossi, choć nie bez problemów, pokonali 3-1 Ludogorets Razgrad i zajęli drugie miejsce w grupie C.

Roma dobrze weszła w spotkanie i od pierwszych minut naciskała na rywala. Za każdym razem brakowało jednak konkretów. Piłkarze Mourinho starali się stwarzać sytuacje, z których jednak niewiele wynikało i które nie stanowiły żadnego zagrożenia. Groźni byli natomiast goście z Bułgarii, którzy próbowali swoich szans w kontrataku. Po kolejnej próbie, na 5 minut przed przerwą, Ludogorets wyszedł na prowadzenie. Po szybkiej akcji, mocnym uderzeniem z dystansu do siatki trafił Rick. To już kolejny stracony przez Romę gol w tym sezonie zza pola karnego.

Wraz z początkiem drugiej połowy, Jose Mourinho zdecydował się na trzy zmiany. Na boisku pojawili się Cristante, Volpato oraz Zaniolo, zmieniając kolejno Karsdorpa, Camarę i Belottiego. Na zmianę obrazu gry nie trzeba było długo czekać. Już w pierwszej minucie Giallorossi mogli doprowadzić do wyrównania. Na te musieliśmy jednak poczekać do 56′ minuty. Faulowany w polu karnym był Nicolo Zaniolo. Do piłki podszedł Lorenzo Pellegrini, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Dziesięć minut później sytuacja się powtarza: kolejny rzut karny wywalczony przez Zaniolo i kolejny gol kapitana Romy, Giallorossi obejmują prowadzenie.

W 77′ minucie mamy znowu remis. Po kolejnym kontrataku do wyrównania doprowadza Nonato, który chwilę wcześniej zmienił Piotrowskiego. Gol zostaje ostatecznie anulowany po interwencji VAR: podczas akcji bramkowej faulowany był Ibanez.

Wynik spotkania zamyka ostatecznie niezwykle aktywny tego wieczoru, Nicolo Zaniolo. Po świetnej solowej akcji Włoch zdobywa swoją pierwszą bramkę w Lidze Europy i pieczętuje awans zespołu do kolejnej rundy.

W 90′ minucie za bandycki faul na Nicoli Zalewskim z boiska wyleciał Verdon. Obrońca najpierw powalił Polaka na ziemie, a następnie nadepnął go w okolice gardła.

Awans do kolejnej rundy dodaje podopiecznym Mourinho zastrzyk pewności siebie tuż przed starciem w Derby della Capitale z Lazio już w tę niedzielę. Biancocelesti przegrali swój mecz z Feyenoordem 1-0. Co ciekawe, każda z drużyn w grupie F skończyła zmagania z takim samym dorobkiem punktowym. Lazio zajęło ostatecznie trzecie miejsce i zagra na wiosnę w Lidze Konferencji.