GdS: Wszystko na Kalimuendo

Napastnik Rennes przewija się w mediach jako kandydat numer jeden na środek ataku Giallorossich.

fot. © staderennais.com

Wczorajszy dzień był pierwszym dniem pracy Florenta Ghisolfiego w Trigorii. Francuz spotkał się z Liną Souloukou i Daniele De Rossim, z którym rozmawiał na temat zakupów i sprzedaży. 

W tej chwili najbardziej pilne jest pozbycie się graczy, którzy nie znajdują się w planach klubu (od Karsdorpa i Celika przez Smalliga, Aouara, Zalewskiego i Abrahama po graczy, którzy wracają z wypożyczeń jak Belotti, Solbakken, Shomurodov, Darboe i Kumbulla. Ten ostatni z wypożyczonych ma być może szanse na pozostanie). Celem jest też obniżenie budżetu płacowego o 10-15%, który aktualnie wynosi 104,7 mln euro.

Jak podaje Alessio D’Urso na łamach Gazzetta dello Sport, pierwszą inwestycją, nad którą pracuje już Ghisolfi jest środkowy napastnik. Pierwszym wyborem dyrektora sportowego pozostanie Arnaud Kalimuendo. To gracz, któremu Ghisolfi ufa z zamkniętymi oczami od czasów pracy w Lens. W trakcie dwóch sezonów w Rennes, podstawowy napastnik reprezentacji Under 21 podniósł swoją wartość. W ostatnim sezonie zdobył 15 goli i zaliczył 5 asyst w 41 meczach. Już w styczniu próbował go ściągnąć Eintracht Frankfurt, ale bez powodzenia. Teraz pojawia się Ghisolfi. 20 mln euro, które żąda francuski klub, nie jest kwotą przesadzoną.

Oprócz napastnika, Roma potrzebuje skrzydłowych na obydwu bokach boiska, lewego obrońcy (podoba się Tagliafico z Lyonu), rozgrywającego do środka pola. Wszystkie drogi, na ten moment, prowadzą do Andyego Dioufa z Lens, którego monitoruje Ghisolfi.

Komentarze

 • samber
  5 czerwca 2024, 09:02

  Naprawdę Renns odda go za 20 mln? Ogólnie to jakoś mojego zaufania ten zawodnik nie wzbudza, ale widzę, że w plotkach to głównie rynek francuski będzie się przewijał. Może to tylko plotki.

  • abruzzi
   5 czerwca 2024, 09:22

   Zobaczymy. Być możeto tylko bajki dziennikarskie.
   Tiago Pinto jakoś nikogo nie sprowadził z Portugalii, a też łączono na poczatku jego przygody kilku graczy. Jak przyszedł Fonseca, to też kupowaliśmy w plotkach połowę składu Szachtara Donieck, a ostatecznie nikt nie przyszedł.

  • Totnik
   5 czerwca 2024, 11:36

   A co pismaki innego wymyślał jak nie tych zawodników których ewentualnie potencjalnie zna :)

  • Romulus
   5 czerwca 2024, 13:28

   Kwota wzięta prosto z Transfermarkt ;)
   Teraz ze względu na nowego DSa będzie pełno wyssanych z palca plotek z Francji, może jedna na dziesięć będzie miała w sobie szczyptę prawdy

 • Canis
  5 czerwca 2024, 13:22

  … Potężny Ghisolfi sprowadza potężnego garnucha 🫣😱