Friedkinowie: letnia wyprzedaż w Rzymie

Roma szykuje rewolucję na rynku transferowym. Klub chce sprzedać około dziesięciu zawodników, aby zrobić miejsce dla nowych graczy, w tym m.in. Chiesy z Juventusu. Rewolucja ma pomóc Romie wrócić do walki o najwyższe cele.

fot. © asroma.com

Angelo Mangiante, dziennikarz Sky Sport, ponownie zabiera głos w sprawie Romy i ruchów Friedkinów na rynku transferowym. Klub Giallorossich po rozczarowującym sezonie szykuje się do rewolucji pod wodzą trenera De Rossiego i dyrektora sportowego Ghisolfiego.

Głównym celem jest zbudowanie zrównoważonego modelu, którego budżet płacowy nie będzie już jednym z najwyższych w Serie A. Aby to osiągnąć, Roma będzie musiała sprzedawać, zanim zacznie kupować.

Wśród zawodników wystawionych na sprzedaż Mangiante wymienia Abrahama, Bovego i Zalewskiego, młodych piłkarzy z dobrym potencjałem rynkowym, którzy mogą zostać poświęceni, aby zarobić pieniądze. Również Smalling, Karsdorp, Celik i Aouar mogą opuścić Trigorię, ale w ich przypadku Ghisolfi będzie potrzebował „pół cudu”.

Sprzedaż tych zawodników może przynieść klubowi od 40 do 50 milionów euro, które zostaną zainwestowane w dwóch skrzydłowych, pomocnika i dwóch napastników.

Roma chce postawić na piłkarzy pasujących do koncepcji taktycznej De Rossiego, który preferuje ofensywny i dynamiczny futbol. Chiesa, skrzydłowy Juventusu, jest pierwszym nazwiskiem na liście życzeń trenera.

Praca Ghisolfiego będzie intensywna i wymagająca. Będzie musiał sprzedać około dziesięciu zawodników niezbyt istotnych dla drużyny i znaleźć odpowiednich zastępców, aby zbudować konkurencyjny i zrównoważony zespół.

Zrównoważenie jest kluczem do projektu Friedkinów. Roma nie może już sobie pozwolić na wydawanie szalonych pieniędzy na zawodników, którzy później nie grają. Potrzebna jest zmiana kursu, rewolucja, która pozwoli klubowi Giallorossich ponownie walczyć o szczyty włoskiej i europejskiej piłki nożnej.

Komentarze

 • Totnik
  6 czerwca 2024, 18:41

  Za 50 baniek chcą kupić 5 zawodników ?? No to po byku będą wzmocnienia :) za 10 to nawet Eldora się nie kupi :)

  • Lapos
   6 czerwca 2024, 21:31

   Wzmocnienia ala Marotta- 1 za 30, 1 za 20 i 3 z wolnego transferu. Ale żeby kogoś sensownego w ten sposób ściągnąć to trzeba było zacząć się miesiące temu dogadywać bo teraz to został sam szrot z którym nikt nie chce kontraktu przedłużać.

  • Canis
   7 czerwca 2024, 13:06

   "za 10 to nawet Eldora się nie kupi …". Na szczęście 😄 Nie no, dajmy pracować Ghisolfiemu. Co prawda utopił w Nicei w chuj kasy i na mnie ten chłop nie robi dobrego wrażenia ale może czegoś się przez to nauczył? Oceniajmy za czyny a nie za przeszłość. Za 40 baniek kupiliśmy Abrahama i okazał się kiepem, tak że to, że dużo wydasz, niczego nie gwarantuje.

  • Totnik
   7 czerwca 2024, 13:44

   Canis wiadomo że można wydać za dużo kasy na kiepskiego zawodnika ale wydać za mało na dobrego to się raczej nie zdarza. No masz rację nie ma co krytykować przed faktami. Taka już moja słabość 🤣

 • a
  6 czerwca 2024, 18:49

  Sprzedać dziesięciu, żeby 3/4 tych pieniędzy wydać na jednego Chiese? Oni wiedzą, że tych sprzedanych trzeba będzie zastąpić kimś sensownym, a nie kolejnym szrotem i dodatkowo ogarnąć jakąś głębie składu na 3 fronty? XD

 • LaMagica
  6 czerwca 2024, 19:45

  Jeśli chcemy coś faktycznie zmienić to 100mln wkładu to jest minimum na tą chwilę a to i tak malo

  • Canis
   7 czerwca 2024, 13:03

   A dlaczego nie 200?

  • Totnik
   7 czerwca 2024, 13:45

   Powiem bez kozery pińset !

 • Canis
  7 czerwca 2024, 13:02

  Angelo Mangiante to nowy dyrektor sportowy Romy, nowy jasnowidz transferowy Romy, czy autor nowego projektu przebudowy Romy? Dla mnie ci rzymscy dziennikarze to nawet nie są śmieszni, oni są żałośni.