Friedkin w Premier League: nie tylko Roma, przejął także Everton. Oczekiwane ogłoszenie.

Dan Friedkin będzie nowym właścicielem Evertonu, faktycznie przejmując 45% pakietu większościowego klubu.

fot. © asroma.com

W Anglii są pewni, że dziś może nadejść odpowiedni moment, ten na oficjalne ogłoszenie. Jednak prawdopodobnie potrzeba jeszcze kilku dni, aby uporządkować niektóre techniczne szczegóły i zakończyć ostatnie etapy due diligence.

Istota jednak się nie zmienia: Dan Friedkin będzie nowym właścicielem Evertonu, faktycznie przejmując 45% pakietu większościowego klubu (co odpowiada 94% Blue Heaven Holdings Limited), który obecnie znajduje się w rękach irańskiego przedsiębiorcy Farhada Moshiriego, pisze Andrea Pugliese w La Gazzetta dello Sport. Wartość inwestycji TFG powinna wynosić około 650 milionów euro, z czego mniej więcej 400 na pokrycie długów zgromadzonych w ostatnich latach przez Moshiriego, które długo obciążały klub, w którym dorastał Wayne Rooney. Głównym rywalem The Friedkin Group był przedsiębiorca pochodzenia libańskiego Vatche Manoukian, stojący na czele grupy inwestorów, w której skład wchodziła także saudyjska rodzina królewska. Otóż, Manoukian w ostatnich godzinach praktycznie przyznał się do porażki, otwierając tym samym pole dla Dana Friedkina. „Kibice Evertonu zasługują na powrót do rywalizacji o trofea i mamy nadzieję, że to porozumienie przyniesie sukces klubowi zarówno na boisku, jak i poza nim.”

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  18 czerwca 2024, 12:25

  Kto bogatemu zabroni kolejnej zabawki ? :)

 • takitam
  18 czerwca 2024, 12:27

  Tego naprawdę nie rozumiem.
  Jakbym miał postawić 5zł w kogo będzie więcej wkładać $ to obstawiłbym jednak Everton.

  • Technik
   18 czerwca 2024, 13:51

   no ale to raczej oczywiste. Raz że w Premier League potrzebne są znacznie większe nakłady finansowe by coś zbudować, dwa że tam też są znacznie większe pieniądze do wyjęcia. Nie zmienia to faktu że będzie bardzo trudno Frytkom zrobić z Evertonu klub mogący grać w LM czy walczący o mistrza.

  • takitam
   18 czerwca 2024, 14:02

   Tylko po co im kolejny klub skoro z nami w sumie nic im jeszcze nie wyszło?

  • Totnik
   19 czerwca 2024, 05:25

   Jak nie wyszło !? Dwa europejskie finały !

 • LaMagica
  18 czerwca 2024, 15:58

  Kto wie jakie plany mają do nas xD może chcą zmienić ligę a Roma jest na sprzedaż w dalszej perspektywie… Dla nich to tylko interes

  • Canis
   19 czerwca 2024, 07:48

   Ja bym teraz sprzedał Romę, na ich miejscu. Przecież to nie są kibice, tylko biznesmeni.

 • roberto
  19 czerwca 2024, 08:28

  Na a nie jest tak czasami że jeden właściciel nie może mieć dwóch klubów np. w LE lub CL?