Friedkin inwestuje w Everton: przelano już 236 milionów Euro

Po nabyciu pakietu większościowego klubu z Premier League, właściciel Romy Dan Friedkin nie spoczywa na laurach.

fot. © liverpoolfc.com

La Gazzetta dello Sport (A. Pugliese) – Czekając na oficjalne ogłoszenie przejęcia Evertonu, Dan Friedkin już zaczął inwestować pieniądze w angielski klub.

Według Independent, pierwszym krokiem Teksańczyka było przelanie 200 milionów funtów (około 236 milionów euro). Kwota ta została wykorzystana na spłatę pożyczki w wysokości 160 milionów funtów (około 190 milionów euro), którą Everton otrzymał od MSP Sports Capital i która właśnie teraz miała termin spłaty. Pozostałe 40 milionów funtów przeznaczone zostaną na pokrycie bieżących potrzeb kapitałowych oraz na niektóre wydatki związane z ukończeniem nowego stadionu, który ma zostać otwarty latem przyszłego roku.

Komentarze

 • Totnik
  24 czerwca 2024, 12:50

  Roma będzie jak była kochanka, odstawiona w cień :)

  • takitam
   24 czerwca 2024, 13:07

   Raczej sprzedana Arabom jak zwykła kurtyzana. Nie wierzę już w ich długoletnią obecność.

  • Canis
   25 czerwca 2024, 01:50

   Osobiście nie wiem już co gorsze; dziany Arab czy jebnięty Amerykanin?

 • edemon
  24 czerwca 2024, 14:26

  Ja jestem zdania, że to dobry krok, odblokuje się nam dostęp do zawodników, których z powodów FFP byśmy nie mogli kupić, a Everton będzie mógł i nam wypożyczy bez obciążania budżetu. My z kolei nasze talenty pokroju Bove będziemy mogli wypożyczyć do Evertonu. Jedynym problemem jest sytuacja LM i LE, bo mamy wtedy konflikt interesów, ale nie sądze by Everton tam często bywał. Do tego może być łatwiej dogadywać się z UEFA. O tożsamość klubu bym się nie martwił, Roma ma o wiele większy potencjał marketingowy niż Everton, więc sportowo i kibicowsko na pewno będą o nas dbać. Everton musi się utrzymywać w środku tabeli. Ogólnie ciekawe czasy nadchodzą dla Romy

  • Canis
   25 czerwca 2024, 01:58

   "Roma ma o wiele większy potencjał marketingowy niż Everton …". Nie zgadzam się. Everton to jeden z dziesięciu najpopularniejszych klubów w Anglii, 9-krotny mistrz Anglii, wielokrotny zdobywca Pucharu Anglii i Pucharu Ligi, Zdobywca PZP ale przede wszystkim klub z Premier League z nowiutkim stadionem a my budujemy stadion od końca Drugiej Wojny Punickiej. Marketingowo biją nas obecnie na pysk.

  • kma
   25 czerwca 2024, 09:38

   @Canis, wstawaj ze$%#$%#$ sie. To drugi klub w miescie zdominowanym przez Liverpool. Potencjal markatingowy na poziomie laczkow zachowujac proporcje. Moga byc 9-krotnym mistrzem ale kaganca w postaci ManUtd, Liverpoolu, City, Chelsea, Arsenalu nie przebija

 • Omen
  24 czerwca 2024, 15:07

  Super, no to teraz Tammy za 50 baniek do Anglii ;)

  • Canis
   25 czerwca 2024, 02:58

   Za 50 baniek mleka chyba. Uważasz że ci w Anglii nie mają telewizorów i nie oglądali sitkomu "Tammy w Romie"?

  • Omen
   25 czerwca 2024, 12:21

   Z pewnością oglądali i super się bawili :) Jedyna nadzieja to odgórny prikaz od nowych właścicieli ;) Bo tak serio to wiem że nie ma na to szans.