Fresneda nowym nazwiskiem na prawą obronę

19-letni rezerwowy Sportingu Lizbona znalazł się na celowniku Giallorossich.

fot. © ogcnice.com

Wahadła u Jose Mourinho, a potem boki defensywy u Daniele De Rossiego, były, w zgodnej opinii komentatorów, jednym z głównych problemów Giallorossich w zakończonym sezonie. Spinazzola, Zalewski, Celik, Karsdorp, Kristensen rozczarowywali swoją grą, a jedyne pozytywy dawali El Shaarawy i Angelino. 

Ten ostatni został wykupiony z Lipska dwa tygodnie temu, po tym jak spędził w zespole kilka miesięcy na wypożyczeniu. Z kolei El Shaarawy, który u Mourinho grywał na lewym wahadle, wraca u De Rossiego do nominalnej, bardziej ofensywnej Romy. W tej sytuacji Ghisolfi musi pozyskać lewego defensora do rywalizacji z Angelino, a także – prawdopodobnie – dwójkę graczy na prawą stronę defensywy (liczba zależy od tego czy w klubie pozostanie Celik).

Nowym kandydatem na prawą obronę jest Ivan Fresneda, którego nazwisko serwuje dziennik Leggo. Pogłoski potwierdza też portugalska gazeta, A Bola. Jej zdaniem Romy zawiesiła oko na graczu, którego obserwowała już gdy ten grał w Realu Valladoid. 19-latek był bliski transferu do Milanu rok temu, ale ostatecznie wybrał Sporting Lizbona. Tam podpisał 5-letni kontrakt z klauzulą 80 mln euro. Portugalczycy zapłacili za gracza 9 mln euro. Dziś zadowoliliby się taką kwotą, aby zwróciła im się nieudana inwestycja. W zakończonym sezonie Fresneda zagrał w 11 meczach, spędzając na boisku tylko 290 minut. Jego agentem jest Fali Ramadani, z którym Ghisolfi ma się spotkać w tym tygodniu.

Komentarze

 • scythese
  10 czerwca 2024, 13:28

  "Dziś zadowoliliby się taką kwotą, aby zwróciła im się nieudana inwestycja"

  AS Roma do usług.

 • samber
  10 czerwca 2024, 14:36

  Tylko wypożyczenie z ustaloną kwotą możliwego wykupu, ale też tylko jeśli w ocenie naszego sztabu to jest naprawdę zawodnik do grania. Jednak czy chłopak który nie mieści się w Sportingu może być u nas ważnym ogniwem? Może dać szansę ale tylko wypożyczenie.

 • Totnik
  11 czerwca 2024, 05:48

  Chyba cykl " co Totnik powinien wiedzieć o … " rozkwitnie w to mercato :)

  • takitam
   11 czerwca 2024, 07:07

   Aż tyle hajsu na transfery nie mamy :)

  • Totnik
   11 czerwca 2024, 13:21

   Dlatego będą same "no name-y" i odpady o których nic nie będę wiedział 🤣

 • Canis
  11 czerwca 2024, 16:18

  Dzieciak nie odpalił i jest zwykłą wydmuszką, to go z Romą od razu kojarzą? Nasz nowy D/S to kretyn, czy ci dziennikarze to kretyni pierwszego sortu?