Frattesi-Roma: Telenoweli ciąg dalszy

Davide Frattesi był najczęściej pojawiającym się nazwiskiem w letnim mercato i tak jest i będzie też teraz. W ostatnich dniach media donoszą o ponownych negocjacjach na linii Roma-Sassuolo.

fot. © sassuolocalcio.it

Najdłuższa telenowela zeszłego lata, trwająca od połowy maja do połowy lipca, ma swoje kolejne odsłony również teraz, zimą. Od dobrych dwóch tygodni powrócił temat przenosin Davide Frattesiego do Romy. Gdyby to zależało od samego piłkarza, do transferu doszłoby już kilka miesięcy temu. Teraz włoskie dzienniki ponownie wałkują temat. 

Jak podaje Il Tempo, Roma i Sassuolo wróciły w ostatnich dniach do rozmów i w tym tygodniu dojdzie ponownie do spotkania stron. Mamy tu do czynienia ze złożoną operacją, w którą oprócz karty Frattesiego mogą wejść pieniądze, a także karty, dwóch, jeśli nie trzech, młodych graczy Giallorossich. 23-latkiem zachwycał się na konferencjach prasowych Tiago Pinto i teraz gracz wrócił na celownik Romy. Neroverdi wyceniają go na 30 mln. Roma może liczyć na rabat 30% z tej kwoty, zgodnie z umową sprzedaży gracza sprzed kilku sezonów, stąd musiałaby zapłacić około 21 mln euro. To zdecydowanie zbyt dużo, z uwagi na parametry finansowe, jakie wyznacza UEFA. Dlatego w ramach rozliczenia w drugą stronę mogliby powędrować Bove i Volpato, wyceniani przez Romę na 6-7 mln euro, podczas gdy Sassuolo wycenia ich karty na mniejsze kwoty.

Według Il Messaggero i Gazzetta dello Sport, Roma i Sassuolo mogą zamknąć negocjacje teraz, ale sam transfer zaklepać na lato. Wiele może też zależeć od tego czy i ewentualnie w jakiej dyspozycji wróci do gry w styczniu Wijnaldum. Jeśli Holender da pewne gwarancje, wówczas transfer Frattesiego może zostać przesunięty na lato. Zdaniem Corriere dello Sport, Tiago Pinto spotka się w najbliższych dniach z agentem piłkarza Sassuolo.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Cave Wolf
  28 grudnia 2022, 12:11

  Głupota odawać Bove i Volpato za niego ,żeby zbić cenę lepiej jakbyśmy na stół wyłożyli te 20M€ i odnośnie tego FFP to walić to nie się wezmą za City , PSG, United i innych

  • Omen
   28 grudnia 2022, 13:59

   Też bym tak chciał, ale obawiam się że tak to nie działa. Jeśli się nie dostosujemy to dowalą nam tak aby inni bali się choćby spróbować nagiąć te zasady. Choć całym sercem jestem za rewoltą.

  • scythese
   28 grudnia 2022, 23:01

   Ja bym oddał. Zachować %. Poziom Frattesiego a Bove czy Volpato to przepaść. Dzieli ich kilka ładnych lat gry w takim Sassuolo zanim będą mieć dla nas wartość. Volpato ma fajne wejścia ale gra od pierwszych minut…

  • Romulus
   29 grudnia 2022, 13:17

   @scythese

   Ta, a ze te kilka lat znowu męczyć się z Sassuolo, które dla Romy z automatu podwyższa cenę… Tylko klauzule wykupu, inne interesy z zielonymi nie powinny wchodzić w grę

  • Omen
   31 grudnia 2022, 15:13

   @Romulus
   Dokładnie, nigdy więcej sytuacji jak z Frattesim. Nawet to 30% niewiele nam obecnie daje.

 • samber
  29 grudnia 2022, 14:42

  Frattesi to zawodnik na teraz, a my takich bardzo potrzebujemy. Bove i Valpato to być może zawodnicy przyszłości. Niestety w życiu nie możemy mieć wszystkiego. Frattesi może nam pomóc w walce o top4, a ci młodzi narazie niewiele pomogą (jakiś wystrzał może być ale to zbyt mało). Tak więc oddanie ich teraz to nie jest bardzo zły pomysł i wszystko będzie zależało od warunków. Sassuolo cwaniaczą, ale tak się składa, że bez naszych młodych to im też będzie ciężko, bo od nas dostają fajnych i tanich zawodników do składu. My jesteśmy przyparci do muru? Trochę tak, ale negocjować trzeba.