Florenzi: Chciałem zostać w Romie przez całą karierę. Odszedłem z żalem

Alessandro Florenzi udzielił wywiadu mikrofonom Sky Sport. Były kapitan Romy opowiedział min. o swoim pożegnaniu z klubem Giallorossich.

fot. © acmilan.com

Po definitywnym odejściu i podpisaniu kontraktu z Milanem, Alessandro Florenzi opowiedział o okolicznościach opuszczenia włoskiej stolicy i nieudanej próbie podążania śladami Francesco Tottiego i Daniele De Rossiego.

– Byłem bardzo szczęśliwy, gdy przyszła wiadomość, że będę mógł podpisać kontrakt z Milanem – powiedział dla Sky Sport włoski obrońca.

– Opuściłem Romę z wielkim żalem w sercu, ale natychmiast przewróciłem stronę i ruszyłem dalej. Zawsze będę wdzięczny za moją przeszłość, ale jestem dumny, że mogę napisać swoją przyszłość.

– Kiedy opuściłem Romę, bardzo się zmieniłem. Nie odszedłem, dlatego że chciałem, za wyjątkiem okresu, gdy zostałem wypożyczony do Crotone.

O przeprowadzce z Romy do Velencii, potem do Paris Saint-Germain i wreszcie do Milanu: „Przez dwa i pół roku dużo podróżowałem, odwiedzałem miasta i kraje, starałem się wzbogacić kulturowo”.

– Doświadczyłem rzeczy, których nigdy nie sądziłem, że doświadczę, ponieważ na początku mojej kariery celem było pozostanie w Romie przez całe życie, moimi idolami byli Francesco i Daniele. Widziałem jednak inne kraje, doświadczyłem innych kultur, to było ważne. Bardzo się rozwinąłem.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Barteq
  25 lipca 2022, 16:10

  Porażka. Na szczęście po turbulencjach opaska znowu jest na godnym ramieniu.

 • Wuju
  25 lipca 2022, 16:14

  Dlatego zostałeś zwykłym psem

 • riss
  25 lipca 2022, 19:10

  Fajny gość, ale kiepski piłkarz, motywacji też mu brakowało, dobrze że odszedł.

 • ANTI7AZIALE
  26 lipca 2022, 02:49

  Ten jego usmiech w derbach mnie rozjebal😙

 • buker7
  26 lipca 2022, 08:31

  Do twarzy mu w koszulce Milanu