Dzisiaj spotkanie w sprawie Shomurodova

Mecz w Salernitanie mógł być ostatnim, na który w barwach Romy powołany został Eldor Shomurodov. Przebieg spotkania wyraźnie pokazał, jak daleko od projektu Romy znajduje się Uzbek, równocześnie uwidaczniając potrzebę posiadania w składzie solidnego napastnika, zdolnego do zrobienia różnicy, wchodząc z ławki w trakcie spotkania.

fot. © asroma.com

Czekanie może się skończyć, a zielone światło dla przybycia Andrei Belottiego do Romy może pojawić się lada moment. Dzisiaj zaplanowane są kolejne rozmowy pomiędzy klubem Giallorossich a Bologną. Temat jest oczywisty. To Eldor Shomurodov, który obecnie kompletnie nie mieści się w pomysłach Mourinho

Idealnie pokazał to mecz przeciwko Salernitanie i zmiany, jakich dokonał trener Romy. Roma ma zamiar sprzedać go na dobre, także biorąc pod uwagę spory wydatek – 18 mln euro – w ubiegłym sezonie na sprowadzenie go do stolicy. Rossoblu będą naciskać na umowę pożyczki z prawem, które stanie się zobowiązaniem po spełnieniu określonych warunków. Jednak jest nadzieja, ze strony w końcu dojdą do porozumienia na tych lub innych warunkach, co pozwoli odblokować sytuacje Belottiego.

Na transfer naciska sam José Mourinho. Andrea Belotti – a w każdym razie napastnik na najwyższym poziomie – za wszelką cenę. Nie wystarczy trzech wyjściowych napastników (Dybala, Zaniolo, Abraham), potrzebny jest jeszcze jeden, a tym „jeszcze jednym” jest właśnie Kogut, zawodnik zdolny – jak to ujął Mourinho – do „zabijania meczów w równowadze”, takich jak niedzielny. Na Arechi na ławce pozostali Felix i Shomurodov, natomiast w miejsce Abrahama miałby wejść ktoś taki jak były kapitan Toro.

Belotti cały czas czeka i odrzuca inne, nawet lepsze oferty od Romy, jak choćby te z Galatasaray czy Nicei. Jego pierwszym celem jest pozostanie we Włoszech, i od jakiegoś ma już porozumienie z Romą wierząc, że Giallorossi poczynią wystarczające starania do końca okna transferowego, do którego pozostało już niewiele czasu. To mogą być decydujące godziny dla powodzenia jego planu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  16 sierpnia 2022, 16:11

  Sp… Dziadu.. i dawać Belotta !

  • Barteq
   16 sierpnia 2022, 16:30

   Akurat nie widać tutaj winy Elronda. To nie jego wina że został przepłacony i się nie sprawdził. To nasz DG wywindował jego cenę na poziom nieadekwatny do jego poziomu i dlatego ciężko go sprzedać. Chłop zaakceptował rolę zmiennika w zeszłym sezonie i teraz nie wygląda żeby robił problemy przy odejściu. A zrobił chyba najlepsze liczby jako nasz wice-napastnik od bardzo dawna. Po prostu okazał się za słaby na Romę, co według większości kibiców było oczywiste już przed transferem.

  • grazynski
   16 sierpnia 2022, 19:31

   Ja się też przychylam do tego że po prostu go przeszacowaliśmy. Druga sprawa jest też taka że właściwie poważnej szansy to on nie dostał. Ale chyba on sam zdaje sobie sprawę że najlepsze będzie odejście. My musimy się pogodzić że będziemy na stracie. Trudno. Nie zawsze jest niedziela.

 • grigorij1863
  16 sierpnia 2022, 16:17

  Jak ktos gdzies przeczyta na np. zagranicznej stronie jakis update z tej sprawy bylbym wdzieczny za informacje!

 • scythese
  16 sierpnia 2022, 17:37

  Eldor nie był taki zły, coś tam strzelił i zawsze dawał z siebie 100%. Na pewno Bologna będzie miała z niego pożytek. Mieliśmy o wiele droższe i gorsze wtopy.

  • majkel
   16 sierpnia 2022, 18:18

   Kurde, czy Ty czasem nie wiesz czegoś więcej? Już zdążyłeś pożegnać Eldora, tymczasem potężny Uzbek wciąż biega i trenuje w Trigorii.

  • scythese
   16 sierpnia 2022, 22:21

   Wierze w Pinto. Belotti gdyby nie był pewny ze przyjdzie do Romy to już dawno wybrałby inny klub. Myśle ze kwestia 2-3 dni i powitamy Belo :)