Dybala zaprezentowany: To przywilej być tutaj

Paulo Dybala zaprezentowany. Tłumy kibiców Giallorossich zebrały się przed Pałacem Kultury Włoskiej, aby przywitać nowy nabytek AS Roma.

fot. © asroma.com

Po spotkaniu z dziennikarzami na konferencji prasowej, o godzinie 21:00 fanom Romy został zaprezentowany Paulo Dybala. Specjalne wydarzenie, organizowane przez klub Giallorossich we współpracy z Fendi, odbyło się w Palazzo della Civiltà Italiana, w dzielnicy Eur.

W imprezie wzięło udział około 10 tysięcy fanów (wg Daniele Longo, kibiców było więcej, nawet 20 tysięcy), którzy śpiewali i owacyjnie witali Argentyńczyka skandując jego nazwisko. Nowy numer 21 Giallorossich był wyraźnie podekscytowany i już nie może się doczekać gry na Stadio Olimpico: „Jak powiedziałem dzisiaj (na konferencji – od red.), byłem bardzo ciekawy spotkania z fanami, grałem wiele razy przeciwko Romie i zawsze było to trudne”.

– Dziś mam zaszczyt być tu z wami i chcę wejść z wami na Olimpico pod Curva Sud. Bycie tutaj w tym mieście w tej koszulce myślę, że jest bardzo szczególna rzeczą, nawet dla moich bliskich. Wyobrażam sobie piękne derby. Już kiedy zaczynam przyjeżdżać do ośrodka, czuję ciepło kibiców. Teraz, gdy będą obecni we wszystkich meczach, będzie to bardzo przyjemna odpowiedzialność. Teraz ważne jest, aby szybko wrócić do formy, aby dać wiele radości tej niesamowitej publiczności, która jest tutaj z nami.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • mold
  26 lipca 2022, 23:16

  Pomysł na prezentację i odzew kibiców klasa !

 • mlecok
  26 lipca 2022, 23:27

  Świetna prezentacja, aż nie mogłem się powstrzymać od nie skomentowania tego wydarzenia choć zwykle jestem bardzo powściągliwy. Oby to nie ostatnie takie wydarzenie. Jest projekt… zaczyna to wyglądać fajnie.
  Mają rozmach skruwi….

  Roma Roma Roma
  Core de’sta citta…

  • Totnik
   27 lipca 2022, 08:09

   Takie trochę podlizywanie się jakby Messi przyszedł a nic jeszcze nie osiągnął. l
   Ale wygląda dobrze ')

 • ANTI7AZIALE
  27 lipca 2022, 03:17

  To co Dan Friedkin zrobil dzisiaj dla Paulo Dybali to majstersztyk👌🏻

 • buker7
  27 lipca 2022, 08:17

  Z jednej strony cieszy mnie podejście klubu do zawodników światowego formatu, forma przywitania pod kątem organizacyjnym majstersztyk, ale z drugiej strony balonik został okrutnie napompowany i oby po sezonie nie wyśmiewano nas wszystkich :)

 • Ucho
  27 lipca 2022, 09:24

  Nie ma znaczenia balonik, Dybala jako zawodnik profesjonalny powinien radzić sobie z presją. A Friedkin głownie zrobił to dla rozgłosu i celów marketingowych, im bardziej kibicie będą nakręceni tym więcej koszulek kupią;)

  • samber
   27 lipca 2022, 11:18

   Dokładnie. Dybala to drogi zawodnik i oprócz walorów sportowych trzeba też na nim zarabiać poza boiskiem. To dobry sposób na prowadzenie klubu dziś.

 • josek90
  27 lipca 2022, 10:06

  Panowie przecież nie dało się tego lepiej zrobić. Nawet na polskich stronach trąbią o tym w kółko. Marketingowo, a myślę że nawet emocjonalnie to był sztos totalny.
  Nie mogę już się doczekać nowego sezonu!

 • Omen
  27 lipca 2022, 10:39

  Powiem tak – jeśli były jakiekolwiek szanse na to, aby do Romy przyszedł w przyszłości jakiś piłkarz z topu, to dzięki tej prezentacji właśnie się podwoiły. Coś niesamowitego. Myślę że wielu chciałoby być na miejscu Dybały w tamtym momencie.

  • samber
   27 lipca 2022, 11:21

   Pewnie tak jest, bo to wszystko to także promocja samego zawodnika którą robi klub. Dzięki temu on również korzysta, rośnie zainteresowania świata a to oznacza zainteresowanie sponsorów. Korzyści są obustronne i agenci piłkarzy będą brali do uwagi, że Roma potrafi promować zawodnika. To ważne.

 • samber
  27 lipca 2022, 11:16

  Jest kreowany na mega gwiazdę i to nie jest dziwne. Do tej pory osiągnął sporo w sporcie, jest mega gwiazdą u siebie w kraju, ale we Włoszech jeszcze aż tak nie. Pytanie czy to udźwignie? Myślę, że tak bo skoro daje sobie radę ze sławą w Argentynie to czemu tu ma być inaczej. I ma super pomocnika od gwiazd jakim jest Mou, który z nie jednym wielkim pracował i napewno mu pomoże. A my potrzebujemy gwiazdy na miarę Batigola, bo Dzeko zrobił wiele ale nie był taką gwiazdą. Totti i De Rossi to Rzymianie tak jak Pellegrini – to inna bajka. No, wszystko zaczyna się optymistycznie.

 • riss
  27 lipca 2022, 11:55

  28 lat więc z presją sobie trzeba radzić, a że hajs na nim już zarobili to tylko wartość dodatnia to jest przecież wielki biznes.

 • mold
  27 lipca 2022, 12:38

  @Totnik gdybys Ty to organizował to wynająłbyś remizę i stoły bez obrusów? (Bez urazy dla remiz, mega swojski klimat)

  Plus jak miał u nas coś wygrać jak dopiero przyszedł? Tak buduje się drużynę tez, nowy zawodnik od razu jest przyjęty jako swój, teraz w jego nogach jest by pokazać jakość którą posiada jako kilkukrotny mistrz Włoch, zreszta ma ich więcej niż Roma w całej historii.

  Wiadomo że jak balon pęknie to i rozczarowanie z uwagi na rozdmuchane nadzieje będzie o wiele większe. Ale… gdybys miał do wyboru wykorzystać w taki sposób największy transfer od czasów Batistuty, zorganizować powitanie jakiego nie było chyba w historii włoskiej piłki i budować tym samym entuzjazm kibiców który przełoży się na większe wpływy (koszulki, bilety) to chyba działałbyś na szkodę klubu tego nie robiąc.

  • samber
   27 lipca 2022, 12:51

   Piłka dziś jest inna niż za moich czasów i trzeba to zaakceptować. Takie show nie są w moim stylu ale rozumiem, że to jest potrzebne i jestem za. Dobrze też że mamy ludzi kompetentnych, którzy potrafią to naprawdę fajnie zorganizować. I powiem wam, że jeśli mają nadchodzić zmiany, to ja wolę takie jakie są u nas teraz niż to co próbował robić Pallotta ze zmianą herbu, a co też porobili w Juve z herbem, czy w Realu z usunięciem krzyżyka. Friedkiny robią sobie kasę i fajnie, ale robią to z poszanowaniem kibica i klubu, co mi się podoba.

  • Omen
   27 lipca 2022, 14:28

   samber – gorzka piguła: obecne czasy to też Twoje czasy :) Pisz że za młodości czy coś :D Śmieję się bo sam się kilka razy złapałem na takim myśleniu :)

 • robb182
  27 lipca 2022, 14:30

  Rzym ma w sobie coś ROMAntycznego, mam wrażenie że czas się tu zatrzymał i wszyscy żyją w tym miejscu piłką jak z 20 lat temu kiedy cały futbol nie był tak przesiąknięty pieniędzmi. Może w końcu przyjdzie nasz czas w Europie :)