Dybala pod wrażeniem kibiców Romy: „Nie byłem do tego przyzwyczajony”

Wczoraj zespół Giallorossich, wspólnie z Wijnaldumem, wybrał się na kolację. Dziennik Tuttosport cytuje słowa Dybali, który miał zwierzyć się właścicielowi restauracji i opowiedzieć o tym, z jaką serdecznością spotyka się na każdym kroku.

fot. © asroma.com

Wśród pierwszych aspektów, które najbardziej dotykają nowo przybyłych graczy do Romy, z pewnością jest ciepło, jakie fani Giallorossich potrafią ofiarować.

Podczas kolacji w Taverna Trilussa, Paulo Dybala zwierzając się właścicielowi restauracji, powiedział, że był zdumiony tym, jak wiele ciepła otrzymał. La Joya został przywitany przez ponad dwanaście tysięcy osób, gdy została zaprezentowany w ubiegłym tygodniu w Palazzo della Civiltà Italiana.

Uczucie, którego Dybala nigdy nie doświadczył tutaj we Włoszech, jak sam przyznał. Słowa piłkarza cytuje Tuttosport: „Co za kibice są tutaj Rzymie! Nie do wiary! W Turynie nie byłem do tego przyzwyczajony. Mogłem dość łatwo poruszać się po centrum. Co jakiś czas też mnie ktoś zatrzymywał i prosił o selfie lub autograf, ale nie ma porównania z Rzymem. Tu zatrzymuję się co dwa metry, pół godziny zajmuje mi przejście przez mały plac! Niesamowity entuzjazm: nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem. Nawet w Palermo, gdzie też jest gorąco”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  5 sierpnia 2022, 11:47

  Od miłości do nienawiści w Rzymie krótka droga. Więc lepiej się pilnuj chłopie.

  • Barteq
   5 sierpnia 2022, 12:16

   Serio? Już?

  • Totnik
   5 sierpnia 2022, 12:29

   Co już ? :)

  • sirWojciechVojas
   5 sierpnia 2022, 12:43

   Totnik style :)

  • Totnik
   5 sierpnia 2022, 12:52

   Gdzieś się mylę że Rzymskiej publiczności to raczej łatwo podpaść ?

 • majkel
  5 sierpnia 2022, 11:55

  No zaczyna to wszystko iść w stronę jakiegoś obłędu. Boję się pomyśleć, co może się dziać wraz z pojawiającymi się wynikami. Ciekawe, jak Józek tym wszystkim zarządzi. Spore wyzwanie.

  • ryniek
   5 sierpnia 2022, 13:37

   Strach się bać co sie będzie działo jak tych wyników sportowych nie będzie. Trigoria będzie płonąć

 • hako
  5 sierpnia 2022, 12:03

  Dokładnie, taka sława i brak prywatności na ulicy na pewno jest w stanie w dalszej mierze wpływać na samopoczucie i jakość życia. Taki Francesco na pewno nie czuł się dobrze latami ukrywając się na obrzeżu miasta

  • hako
   5 sierpnia 2022, 12:08

   W jego wypadku taki nacisk lokalnej społeczności nie zniszczył mu kariery, dlatego tak ważne w odnoszeniu sukcesów w Rzymie jest mieć w kadrze przede wszystkim mentalnych mistrzów.

  • Romulus
   5 sierpnia 2022, 12:10

   Przypomniało mi się, jak w biografii pisał o sytuacji, gdy niedługo po mistrzostwie jadł na mieście i wieść o tym szybko się rozniosła – wkrótce pod restauracją zebrały się tysiące ludzi, więc Francesco ratował się ucieczką ogrodami. A to wszystko przed erą mediów społecznościowych ;)

 • samber
  5 sierpnia 2022, 14:39

  Trudno zachować prywatność, ale mimo wszystko jest to "zaczepianie" pozytywne. W pewnym sensie może irytować i pewnie irytuje, ale z drugiej strony może dodatkowo ładować baterie. Dybalę polubili na starcie i myślę, że okażą mu wiele cierpliwości. Na Mou też nikt nie gwizdał po blamażu w Norwegii. Kibic rzymski jest himeryczny, ale potrafi rozróżnić lenia i nieroba od kogoś kto akurat miał gorszy moment, ale normalnie robi robotę. Nie wygwizdują po jednym meczu.

  • volt17
   5 sierpnia 2022, 16:22

   Dokładnie, w zeszłym sezonie w chwilach kryzysu i danych wyników największe wsparcie Mou miał od kibiców, gdy gazety już roztrząsały nowe kandydatury.