2:0
Portimonense SC

Drugie zwycięstwo w Portugalii: Roma 2-0 Portimonense

O godzinie 20 we Włoszech (19 lokalnego czasu) Roma zmierzyła się z Portimonense na Estadio Municipal de Albufeira. Dla piłkarzy Mourinho był to drugi sprawdzian podczas zgrupowania w Portugalii.

Po wygranym 2:0 meczu z Sunderlandem 13 lipca, Giallorossi takim samym stosunkiem bramek pokonali  Portimonense.

Pierwsza bramka padła jeszcze w pierwszej połowie: autorem trafienia był Tripi. Prowadzenie, już po zmianie stron, podwyższył Zaniolo, który wygrał pojedynek siłowy i stworzył sobie sytuację, po której pokonał bramkarza rywali. Rzutu karnego na pięć minut przed końcem meczu nie wykorzystał Abraham, posyłając piłkę wysoko nad bramką. Boisko z kontuzją kolana opuścił Darboe.

Warte odnotowania jest to, że Zaniolo zagrał z opaską kapitana. Czy to sygnał dla tych, którzy już sprzedali piłkarza do Juve i deklaracja ze strony klubu, że Nicolo zostaje w Romie?

ROMA PIERWSZA POŁOWA (3-4-2-1): Rui Patricio; Mancini, Smalling, Tripi; Karsdorp, Cristante, Veretout, Spinazzola; Pellegrini, El Shaarawy; Felix (30′ Shomurodov).

ROMA DRUGA POŁOWA (3-4-1-2): Svilar (88′ Boer); Bove, Kumbulla, Ibanez; Celik, Darboe (70′ Faticanti), Matic, Zalewski; Perez (88′ Ivkovic); Zaniolo, Abraham.

Ławka: Volpato.
Trener: Mourinho.