Diawara bez ofert, Kluivert bez konkretów

Giallorossi mają w tym mercato problemy z pozbyciem się graczy, którzy nie znajdują się w projekcie Mourinho. Od początku zgrupowania odseparowani są Villar i Diawara, z kolei dwa tygodnie temu do kolegów dołączył Kluivert. Cała trójka znajduje się nadal na liście płac Romy.

fot. © ogcnice.com

W aktualnym mercato coś się zdecydowanie zatrzymało, jeśli chodzi o sprzedaże. Villar, Diawara i Kluivert zostali odsunięci od kadry już dawno temu, ale znajdują się wciąż na liście płac Romy.

Najbliżej opuszczenia Rzymu był Villar. Niektórzy donosili już o porozumieniu na linii Roma-Monza. Nic z tego, od pogłosek na ten temat minęły dwa tygodnie, a gracz przebywa nadal w Trigorii. W tym przypadku brakuje zarówno porozumienia co do wyceny gracza (Roma żąda ogółem 10 mln euro, Monza nie chce dać więcej niż 6 mln), jak i formuły transferowej. Giallorossi chcieliby przymusu wykupu, z kolei Galliani oferuje jedynie wypożyczenie z prawem kupna. Innym Hiszpanem, który powinien opuścić Trigorię, jest Carles Perez. Mocno zainteresowana graczem jest Celta Vigo, a sam Perez jest w pełni otwarty na ten kierunek i w zasadzie chce wyłącznie transferu do Celty. Zainteresowanych jest jednak więcej zespołów, a Giallorossi chcieliby wybrać najlepszą z ofert, oczekują propozycji transferu definitywnego.

Większe niż by się oczekiwało problemy są ze sprzedażą Kluiverta. Jego sprawa utknęła na mieliźnie. Roma miała nadzieję, że otrzyma więcej ofert za gracza. Potencjalni nabywcy nie chcą przystać na żądania Giallorossich, oferując mało z uwagi na wygasającą umowę Holendra. Jeszcze trudniej rysuje się sytuacja Diawary. Nie ma żadnych ofert za Gwinejczyka. W pogłoskach pojawiało się jedynie Galatasaray, ale Turcy nie złożyli żadnej oferty. Ofertę miała otrzymać Roma za Veretout. Według wczorajszych doniesień Giallorossi negocjują transfer gracza z Marsylią. Francuzi zaprzeczyli z kolei kategorycznie zainteresowanie Kluivertem.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • mold
  24 lipca 2022, 10:41

  Myślę, że Kluivert dostał opcję – przedłużysz kontrakt i jedziesz na obóz przygotowawczy. Nie skorzystał i teraz na siłę próbujemy go wypchnąć. A wszyscy zainteresowani wiedzą o tym i liczą na spory upust.

  Diawara tez całościowo słaby transfer, w poprzednim sezonie zaginął, w jeszcze wcześniejszych grał stosunkowo mało. Miał taki okres gdzie fajnie pogrywał w środku pola ale nawet nie pamietam kiedy :F reszta to albo przeciętnie albo słabo.

  Villar chyba jest jednym z najgorszych pomocników jacy przewinęli się w Romie w ostatnich latach pod względem pracy w obronie.

  Perez o ile widać że ma technikę, drybling itd. to widać też że nie myśli na boisku. Może nie jest to poziom głupoty Iturbe, ale nie widać żeby było lepiej i żeby pracował nad wybieraniem mądrzejszych rozwiązań. Dla mnie jego mentalność dobrze pokazało zachowanie zaraz po transferze. Chyba Milan nas stłamsił na Olimpico, a Carles po meczu już szalał w jednym z rzymskich klubów.

 • majkel
  24 lipca 2022, 13:08

  Szkoda, że temat transferu Villara upadł. Bo niezłe pieniądze przewijały się w plotkach. Za Kluiverta też w sumie była podobna kwota. Łącznie za ok. 20 mln z ich transferów można byłoby odblokować mercato. A tak to wiadomo. Więcej plotek jak konkretów.

 • ANTI7AZIALE
  24 lipca 2022, 21:29

  Pinto ma troche balastu do spuszczenia ale do konca mercato jeszcze ponad miesiac takze napewno cos utarguje