Di Marzio: Zaniolo na liście transferowej

Nicolò Zaniolo znalazł się oficjalnie na liście transferowej. Napastnik Romy może odejść już podczas obecnej sesji mercato, a sam zawodnik jest teraz coraz bardziej przekonany do pomysłu zmiany drużyny, otwierając się na zagraniczne kierunki.

fot. © asroma.com

Zdaniem Gianluci Di Marzio, agenci, a także Roma, pracują nad znalezieniem zakwaterowania dla piłkarza już w styczniu, ale stołeczny klub stawia twarde warunki.

Roma jest skłonna sprzedać Zaniolo tylko na zasadzie definitywnego transferu lub oddać go na wypożyczenie z obowiązkiem wykupu. Ponadto kwota, o którą proszą Giallorossi, wynosi około 40 milionów euro, z czego 15% trafi do Interu. Jedynym zagranicznym zespołem, który się zgłosił, jest Tottenham, ale proponują wypożyczenie z prawem do wykupu, które stanie się obowiązkiem po spełnieniu określonych warunków: Giallorossi chcą więcej gwarancji.

Prace nad transferem będą kontynuowane również ze względu na nową chęć ze strony gracza, aby spróbować swoich sił za granicą, a nie tylko we Włoszech, jak początkowo przewidywał.

Z kolei jak podaje Nicolo Schira, agent Nicolo Zaniolo przebywa obecnie w Londynie, aby porozmawiać z zainteresowanymi klubami.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Omen
  20 stycznia 2023, 00:25

  Ech, a taki fajny, modny i przyszłościowy był ten syn Jovetica.
  Widać że chłopak jest sfrustrowany. Na boisku gra za przeproszeniem srakę, życie prywatne z tego co słychać ma w chaosie i pewnie te dwie płaszczyzny nawzajem się przenikają. Jednym z rozwiązań jest ucieczka i rozpoczęcie od nowa, także jeśli któryś z angielskich klubów zechce zaryzykować i wyłożyć gotówkę na stół to pewnie koniec Zaniolo w Romie.
  Czy to dobrze czy źle dla nas? My i tak w jego kwestii żyliśmy nadzieją, bo to co ten chłopak gra od dłuższego już czasu to jest dramat. Nie można mu odmówić zaangażowania i waleczności, ale poza tym o jego dyspozycji nie da się powiedzieć wiele dobrego.

 • Canis
  20 stycznia 2023, 03:04

  Nasi chcą 40 milionów za Zaniolo. Uśmiał bym się, gdybym był koniem 😁😂🤣 Jako że jestem fanem Romy, muszę zachować zdroworozsądkową powagę i wytrzymać. Tottenham to chciał Zaniolo, jak jeszcze Zaniolo coś znaczył piłkarsko. To było dawno temu. Dziś nasz Zaniolo jest tylko wspomnieniem i zwiniętą roladą piłkarza.

 • Adamus
  20 stycznia 2023, 05:13

  Szkoda… Wielki talent ale żeby osiągnąć sukces w piłce nożnej trzeba mieć też coś w głowie plus trochę pokory.

 • MMACieciu
  20 stycznia 2023, 05:50

  Nie oszukujmy się jak ktoś da za niego 20mln to brać z pocałowaniem ręki

  • Romulus
   20 stycznia 2023, 14:47

   20 mln to kosztował Shomurodov, który ma kilkukrotnie mniejszy potencjał

 • Totnik
  20 stycznia 2023, 07:28

  Oby to tylko burza medialna. Bo słabo to wygląda jak oni 20 stycznia dopiero biorą się za sprzedaż podstawowego bądź co bądź zawodnika i kto w zamian ?
  Bo chyba lepszy Zaniolo w kadrze niż nikt ?
  No chyba że ślepe parcie na kasę bo w lato go pewnie już nie sprzedadzą.

  • porezowy
   20 stycznia 2023, 09:18

   Na chwilę obecną to lepsze 30-40mln w kasie niż bezproduktywny Zaniolo…

 • koston
  20 stycznia 2023, 10:54

  Myślę, że te zerwane więzadła sprawiły, że jest w takiej formie jakiej jest, a druga kwestia to taktyka. Może inny trener wykrzesał by z niego dawną kreatywność i zaangażowanie, a tak niestety musi być żołnierzem w szeregach Jose i grać pod z góry ustaloną taktykę, które de facto go hamuje.

  Za chwilę wygasa mu kontrakt i myślę, że w lato dostalibyśmy za niego max 20 mln. Jeżeli sam chce się przenieść, klub też chce go sprzedać to chyba nie widzę innej drogi.

  Z drugiej strony trochę mi szkoda Nico, bo zawsze go lubiłem i podobała mi się jego gra. Mało jest już takich zawodników, a tym bardziej Włochów którzy idą z piłką na przebój i mijają 5 rywali. To tylko Chiesa jeszcze tak potrafi zrobić, ale teraz po kontuzji to pewnie też chwilę będzie musiał wracać do formy.

  • volt17
   20 stycznia 2023, 12:23

   Chiesa to też nie to, bo on raczej kopie i się ściga, a Zaniolo przed ACL to sobie slalomy urządzał <3 szkoda tego jak się to wszystko potoczyło.

   Inna sprawa: czy faktycznie dostaną te 40? Bo za 20 to bez sensu sprzedawać. I kto będzie zastępstwem tuż przed zamknięciem okienka gdy nie ma na rynku tego typu graczy?

  • Canis
   21 stycznia 2023, 12:19

   Niby za 20 bez sensu sprzedawać ale i bez sensu trzymać człowieka, który chce topowego, nowego kontraktu, bo stary mu się zaraz kończy a sam piłkarz prezentuje umiejętności mojej babci, po operacji wymiany biodra. Szkoda że go wcześniej nie sprzedaliśmy ale trudno. Trzeba to zrobić teraz. Osobiście uważam, że o cenie gracza decyduje w dużej mierze PR a ten, Zaniolo ma mocny. Skoro odrzucamy propozycje 30-milionowe, to jak już, Zaniolo odejdzie za więcej niż 20 😁