Di Marzio: Torino oferuje wypożyczenie z prawem wykupu za 12 mln

Według Di Marzio Torino przedstawiło oficjalną ofertę za Uzbeka, opiewającą na 1 mln euro za wypożyczenie z prawem do wykupu. Roma optuje wciąż za przymusem, by gracz nie wrócił z powrotem w czerwcu.

fot. © asroma.com

Eldor Shomurodov może trafić w najbliższych dniach do Torino,  donosi Gianluca di Marzio. Dziennikarz podaje szczegóły w traktującym o transferach programie Sky Sport „Calciomercato – L’Originale”

Jego zdaniem Granata przedstawiła Romie oficjalną ofertę za Uzbeka. Toro zaproponowało 1 mln euro za wypożyczenie z prawem do wykupu za 12 mln euro. Negocjacje trwają, gdyż Roma optuje za przymusem wykupu ze strony klubu z Turynu lub przynajmniej przymusem po spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz miał się już dogadać z Torino.

Shomurodov jest jednym z największych niewypałów transferowych Romy Friedkinów. Corriere dello Sport podała wczoraj, że transfer gracza był wyłącznie autorskim pomysłem Tiago Pinto, który sądził, że będzie to rozwojowa operacja, na której  będzie można zarobić w przyszłości. Mourinho nie chciał gracza, w ogóle go nie znał i nie kojarzył nawet, że spotkał się z nim kiedyś przy okazji jednego z meczów pucharowych.

Jak pamiętamy, w tym ostatnim przypadku, media przy okazji transferu Shomurodova do Romy, powoływały się na dawne wspólne zdjęcie gracza z Mourinho, opierając na tym sens jego przenosin do Rzymu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Omen
  12 stycznia 2023, 09:27

  Czyli to jednak wynalazek Pinto ;)

 • Adamus
  12 stycznia 2023, 14:33

  Oficjalny pierwszy nie wypał. Ale to wciąż nie jest taka bomba jak Patrycja Modelka Szick :)

 • Cave Wolf
  13 stycznia 2023, 11:31

  Pierwszym niewypałem Eldor a drugi nie wypał to Vinia kasa wyrzucona w błoto ja odpczatku do tych dwóch zawodników nie miałem złudzeń tylko szkoda że tyle kasy poszło na takich skabiaków można by było lepiej zainwestować te pieniądze

 • koston
  13 stycznia 2023, 16:29

  Schicka nie przebija, ale on przychodził jako przyszły gracz Barcelony i zdobywca Złotej Piłki. Muminov chyba nie miał takich ambicji, ale i tak łatka 18 melonów za transfer sprawiła, że oczekiwania znacznie wzrosły względem jego. Ciekawe, że to jednak Pinto go chciał – myślałem, że to pomysł Mou w stylu zastępstwa dla Abrahama – wtedy jeszcze łudziłem się, że możemy kiedyś zagrać na dwóch napastników i czwórką w obronie, co mogło by mieć sens z graniem Uzbekiem.

  Chociaż i tak napastników jest ciężko oceniać, bo gramy tak mało ofensywny futbol, że przy tej strategii to nawet CR7 by nie pomógł.

 • ryniek
  13 stycznia 2023, 23:46

  Pinto powinien za to wylecieć :) ten typ to też nie wypał