Di Marzio: PSG chce sprzedaży, Roma wypożyczenia

Trwają rozmowy na temat transferu Wijnalduma. PSG chce definitywnej sprzedaży gracza, a Giallorossi są otwarci tylko na wypożyczenie z opłatą połowy zarobków.

fot. © en.psg.fr

To Georginio Wijnaldum jest bez wątpienia numerem jeden na liście potencjalnych transferów Giallorossich. Gracz został zaproponowany Romie przez Paris Saint-Germain i opcja spodobała się od razu Jose Mourinho.

Jak donosił wczoraj późnym popołudniem Gianluca Di Marzio, Holender chce zmienić otoczenie, zgadza się na przejście do Romy, ale jego żądania płacowe są zdecydowanie poza budżetem Giallorossich, gdzie podstawowe zarobki najlepiej opłacanych Pellegriniego, Abrahama i Dybali oscylują wokół 4-4,5 mln euro. Wijnaldum zarabia w Paryżu dwa razy więcej.

Wieczorem dziennikarz podał kolejne szczegóły. Roma prosi PSG o wypożyczenie do końca sezonu z opłatą połowy zarobków gracza. Z kolei paryski klub chce transferu definitywnego, za 10 mln euro i to by nowy pracodawca płacił całe wynagrodzenie (gracz chce 7 mln euro netto). Rozmowy trwają, choć poróżnione są w tej chwili kluby.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  23 lipca 2022, 09:56

  No taka gaża to lepiej sobie odpuścić i pieniądz ulokować gdzieś indziej.

 • Giovani_Koala_Roma
  23 lipca 2022, 10:05

  Fajnie gdyby udało się ściągnąć holendra. Najgorzej z jego wynagrodzeniem ale może uda się jakoś dojść do porozumienia ;).

 • romomaniak
  23 lipca 2022, 10:47

  Wierzę, że się dogadają

 • hako
  23 lipca 2022, 12:03

  Niech myśli realistycznie. Albo chce do Romy, albo chce 7 mln.