Di Marzio: Na Włochy decyduje Roma, na zagranicę Dybala

Gianluca Di Marzio podaje szczegóły dotyczące klauzuli sprzedaży w umowie Dybali. Sumy potencjalnego transferu nie są wielkie, a takie rozwiązanie było jednym z warunków przyjścia Argentyńczyka do Rzymu. Giallorossi zabezpieczyli się jednak przed łatwym wzmacnianiem krajowych rywali.

fot. © asroma.com

Pogłoski o tym, że w kontrakcie Paulo Dybali znajduje się klauzula, zostały potwierdzone w ostatnich miesiącach kilka razy. Wczoraj zrobił to sam piłkarz, stwierdzając, że to sprawa, którą zajmują się jego agenci oraz klub. Dziś szczegóły tej klauzuli podaje Gianluca Di Marzio.

Dla włoskich klubów klauzula została ustalona na 20 mln euro, ale Giallorossi będą mogli ją zablokować, gwarantując piłkarzowi nową umowę i podnosząc aktualne zarobki na poziomie 3,8 mln euro plus bonusy do 6 mln. Jeśli jednak tak się nie stanie i Dybala odejdzie, wówczas Roma otrzyma 80% ze wspomnianych 20 mln, a 20% powędruje na konto gracza. W tym przypadku zatem ostatnie słowo należy do Giallorossich.

Inaczej jest, jeśli chodzi o zagranicę. Tutaj klauzula wynosi tylko 12 mln euro. Roma może także spróbować ją anulować, gwarantując Dybali 6 mln euro plus bonusy, ale tym razem ostatnie słowo będzie należało do gracza. Jeśli zdecyduje się odejść, wówczas cała suma, tj. 12 mln euro, trafi na ręce Romy.  Jeśli jednak Roma nie zdecyduje się zablokować klauzuli, a piłkarz i tak odejdzie, wówczas otrzyma 20% z 12 mln. Tak czy inaczej, w przypadku ewentualnej oferty spoza Serie A, ostateczna decyzja należy do Dybali.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Quattro
  16 lutego 2023, 20:27

  Hehe, mecz z RedBullem jest tak *ujowy, że abruzzi ma czas na nowe posty.

 • ddrosiu
  17 lutego 2023, 00:06

  Świetny deal, patrząc na to, że Paulo przyszedł za darmo. Szkoda tylko, że jakby miał odejść to sportowo będziemy w totalnej doopie

 • Totnik
  17 lutego 2023, 06:41

  Trochę za bardzo mi zaczyna śmierdzieć Ka$$ano w tej sprawie.
  Chcoiaz oczywiście to obie strony się na takie warunki zgodziły więc trudno mieć teraz pretensję.

 • ajgor_romanista
  18 lutego 2023, 00:15

  Dla Dybali to raczej sezon przejściowy. W tym roku 30 lat i jeżeli ma odejść gdzieś „wyżej” to tylko teraz, a jak nie to zacumować u nas do końca już.

  • Tito
   18 lutego 2023, 11:51

   Chciałbym żeby został u nas. Dybała to dobry piłkarz. Zobaczymy jak Wielki Wajnaldom się spisze. Jeszcze kilka transferów i będzie dobrze. Abraham i Pelle muszą zacząć grać jepiej. Bellotti też powinien się wziac za siebie. Spina ????????. Smailing zostaje ale ja bym go wymienił za jakiegoś topowego chłopa. Ostatnio tyle się pisze że czy które mnie martwią np że Joshe Morinho i dybała mogą odejśc. Po prostu się boje ze projekt który już pochłonie tyle czasu może dostać przerwany. Strata czasu , nie możemy sobie na to pozwolić. Potrzeba pieniędzy na transfery. AS ROMA TO RESPECK TO Wielki KLUB ZNANY I SZANOWANY NA CALYM SWIECIE. ZA CZASOW BONKA WSZYSCY CHCIELI GRAC JAK ROMA.