Di Francesco: Musimy odczuć pragnienie zranienia Romy

Już dziś o 20:45 AS Roma podejmie na Olimpico najwyżej notowaną ekipę z Lacjum, czyli beniaminka z Frosinone (9 pkt, 9. miejsce w lidze), którego trenerem jest dobrze znany romanistom Eusebio Di Francesco. Były szkoleniowiec Romy odpowiedział na kilka pytań dotyczących spotkania.

fot. © asroma.com

Pomijając różnice w jakości, Roma będzie chciała odreagować sromotną porażkę w Genui. Czy planujesz coś specjalnego zmienić na ten mecz?

– […] Nasze nastawienie nie może się zmienić także jutro. Jutro zagramy przeciwko silnej drużynie w innym środowisku, znam je dobrze i wiem, że publiczność będzie blisko drużyny. Musimy jak najlepiej przygotować się do meczu, dokonując zmian, ponieważ przeciwnik będzie inny niż Fiorentina (środowy mecz zakończył się wynikiem 1:1 – przyp. red.).

Myślisz, że Roma może zagrać czterema obrońcami?

Musimy być gotowi na wszystko. Myślę, że ich trener chce przede wszystkim innego nastawienia. Myślę, że mogą zrezygnować z Cristante […]. Musimy się przygotować i w zależności od przeciwnika zawsze będziemy dostosowywać nasze fazy defensywne i ofensywne.

Czy Frosinone jest lepsze od Romy?

Zobaczymy jutro, czy jesteśmy lepsi. Będzie to zależało od wielu czynników, emocji, otoczenia i wielu innych. Myślenie, że jesteśmy dużo lepsi jest wątpliwe, to zależy od wielu rzeczy. Inter wydawał się uciekać reszcie ligi, a zamiast tego osłabł w minionej kolejce. Nie możemy się uspokajać ich niepewną formą, ponieważ w przeszłości pokazali, że potrafią reagować. Mourinho przeszedł przez wiele takich momentów, wie jak sobie z nimi radzić.

Czy możliwe będzie przejście na trójkę w obronie z Case i Soulé od początku?

Każdy może zaszkodzić Romie. Są gracze, którzy mają więcej jakości w pojedynkach jeden na jeden, ale trzeba spojrzeć na wiele rzeczy. Mają wiele jakości w różnych graczach. Musisz wiedzieć, kogo masz przed sobą, ale nie możemy skupiać się tylko na Lukaku i Dybali. Musimy bronić z odpowiednim nastawieniem […].

Frosinone rozegrało cztery mecze na Olimpico i zawsze przegrywało. Jesteście gotowi to zmienić?

– Dobrze, że nie jestem przesądny [śmiech]. Żyjemy dla chwil radości i chcemy cieszyć kibiców tak, jak oni cieszą nas. Musimy czuć pragnienie zranienia Romy, wtedy nie wiem, co się stanie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • hako
  1 października 2023, 13:43

  Frosinone jedzie tu po 3 punkty i oni to doskonale wiedzą

 • ryniek
  1 października 2023, 14:20

  "Każdy może zaszkodzić Romie" już każdy to wie :)

 • Malinek
  1 października 2023, 14:42

  Jak się przełamywać to tylko na Olimpico
  Forza Roma…

  • MaaRTYNA
   1 października 2023, 15:56

   Masz rację, mam nadzieję że się im to uda

 • phydyj
  1 października 2023, 14:46

  Jak tego meczu nie wygramy to mourinho out

  • Misi
   1 października 2023, 14:57

   możesz sobie tak napisać, ale tak się nie stanie

 • riss
  1 października 2023, 15:18

  Jeszcze kilka takich meczy to kibice sami zwolnią Jose, wtedy nawet Frytki zmiękną.

 • Junkhead
  1 października 2023, 15:57

  Grajcie na Romę, ona jest cienka. :/