Di Canio: Roma nie ma tożsamości pod wodzą Mourinho

Były napastnik Lazio po raz kolejny w ostatnim czasie, krytycznie odniósł się do gry Romy. Di Canio twierdzi, że zespół prowadzony przez Mourinho polega jedynie na charakterze podczas gdy wciąż brakuje mu tożsamości.

fot. © screenshot YT

Były napastnik Lazio, Paolo Di Canio, krytycznie odniósł się do ostatniego remisu Romy, twierdząc, że Giallorossi nie posiadają tożsamości pod kierownictwem Jose Mourinho i w rezultacie walczyli z  osłabioną drużyną Juventusu.

„Jeśli chodzi o Romę, zawsze słyszymy, że„ pokazali przebłyski czegoś” lub mówimy o ich mentalności” – powiedział Di Canio w Sky Sport. „Ale mówimy o Romie, która dokonała ważnych inwestycji i wciąż ich dokonuje”.

– Różnica polega na tym, że w sobotę Roma zagrała wszystkimi graczami z podstawowego składu, podczas gdy Juventusowi brakowało 5-6 piłkarzy.

– Zawsze rozmawiamy o mentalności, ale Mourinho wie, że sobotni występ był zły. Roma była w znacznie lepszej sytuacji niż Juventus i nadal grali tak źle?

– Minął rok, odkąd Mourinho po raz pierwszy zasiadł na ławce Romy i wciąż nie widzieliśmy wyraźnej tożsamości. Nie mają tożsamości. Zawsze rozmawiamy tylko o mentalności i charakterze.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  29 sierpnia 2022, 11:08

  No w tym sezonie to właśnie mamy tożsamość, defensywną, bez zbędnego ryzykowania w przodzie. Ten zespół nie miał tożsamości, ale w zeszłym sezonie, gdy raz grał tak, raz tak, teraz jest raczej inaczej. Zespół wyrobił sobie taki styl i tożsamość w końcówce poprzedniego sezonu i tak teraz gra.

  • MMACieciu
   29 sierpnia 2022, 11:14

   Pięknie go pupka piecze:)

  • Wuju
   29 sierpnia 2022, 11:50

   Chłop z tożsamością się odezwał. Który grał w 47 klubach uważający się za ikonę lazie. Mi pasuje brak tożsamości jak lazio dostaje trzy gruchy i zdobywamy puchar. Co gościa boli dupa

  • Totnik
   29 sierpnia 2022, 12:06

   Hehe dokładnie Wuju ekspert od tożsamości się znalazł, oryginale Naples :)

 • Omen
  29 sierpnia 2022, 11:22

  Iks de :D Jedno jest pewne – jesteśmy na dobrej drodze, bo ostatnio aktywował się cały cyrk z lacjuchami i ca$$ano na czele :)

  • Totnik
   29 sierpnia 2022, 12:16

   No właśnie jak takie elementy się bulgoczą na Romę znaczy się iż idziemy w dobrym kierunku, psy szczekają karawana jedzie dalej :)

 • samber
  29 sierpnia 2022, 11:39

  Nie jest prawdą że graliśmy "wszystkimi graczami z podstawowego składu". Wypadło nam dwóch ważnych graczy z powodu kontuzji, a Belotti który jest ważnym elementem projektu jeszcze nie był zakontraktowany. Spokojnie można powiedzieć, że nie mieliśmy 3 podstawowych zawodników.

 • Wuju
  29 sierpnia 2022, 11:54

  Ale to prawda… Jeśli odzywa się cały błękitny cyrk to wiedz,że coś się dzieje.

 • Totnik
  29 sierpnia 2022, 12:05

  A tego co tak poslady uwierają ? Rok temu wygraliśmy w CL z rybakami i wielkie halo, a fakt że wygraliśmy cały puchar wymazuje z pamięci ? To chyba w psychologii nazywa się efekt wyparcia rzeczywistości, czy to już nie przypadek kliniczny ??

 • delvecchio
  29 sierpnia 2022, 12:38

  il Duce w tym sezonie znowu się popłacze jak Nacjuchy będą w ogonie a my wywalczymy kolejny puchar…

 • irekxsoberxASR
  29 sierpnia 2022, 12:48

  Di Sranio ty k***o

 • Junkhead
  29 sierpnia 2022, 13:16

  Na tej fotce wygląda trochę jak John Malkovich. :D

 • mold
  29 sierpnia 2022, 13:44

  W obronie to mamy jakiś pomysł, natomiast im dalej od bramki tym większy chaos i liczenie na przebłyski. Chociaż np. z Salernitana widać było fajne przejście do szybkich ataków.

  Z Juve przegrywaliśmy w środku pola, Abraham też nie pomagał przytrzymać piłki. Wiec nasz cały atak tez był nieśmiały.

  Strzeliliśmy w tym sezonie 3 bramki, dwa po stałych fragmentach i jeden z dystansu Cristante. Natomiast mieliśmy na pewno sporo okazji by strzelić więcej.

  Zgadzam się z Di Canio, że Roma Mourinho jedzie głównie na mentalności, a mniej na wypracowanym stylu. Bez odpowiedniej mentalności można mieć taktykę i wszystko rozpracować ale i tak się dostanie w czapę. Później już na tym „szczycie” piłkarskim do odpowiedniej mentalności trzeba dołożyć tez taktykę, ale nie oszukujmy się, na chwile obecna Roma to drugi garnitur europejskiej piłki i sporo pracy przed nami.

 • samber
  29 sierpnia 2022, 14:09

  A z drugiej strony… słuchanie i komentowanie słów tego człowieka jest poniżej godności Romanisty, i w ogóle człowieka wykształconego.

  • MMACieciu
   29 sierpnia 2022, 14:10

   Zgadza się

  • irekxsoberxASR
   29 sierpnia 2022, 14:17

   O to to

 • volt17
  29 sierpnia 2022, 14:21

  Jest, wylazł po trzech miesiącach

 • Frosti
  29 sierpnia 2022, 15:02

  "Roma zagrała wszystkimi graczami z podstawowego składu" – oprócz Zaniolo i Wijnalduma :D
  Juve nie grało bez 5-6 piłkarzy, tylko bez 4, gdzie jeden to rezerwowy napastnik, a drugi to Chiesa.

  W ogóle piłkarze/działacze Lazio powinni mieć zakaz wypowiadania się o Romie i wszystkim zyloby się lepiej.

 • Canis
  29 sierpnia 2022, 15:08

  Zobaczymy na koniec sezonu, kto będzie miał więcej tożsamości. Po co się spierać z biednym idiotą?