1:1
AS Roma
AS Roma

Derby Słońca na remis: Napoli 1:1 Roma

Remisem 1:1 zakończyły się Derby Słońca rozgrywane pomiędzy Napoli, a Romą. Gospodarze przez długi czas prowadzili, a o podziale punktów zadecydował gol z końcówki spotkania.

asroma.com

W 11′ minucie meczu rzut karny sprokurowany przez Ibaneza, na bramkę zamienił Insigne. Brazylijski obrońca, przy próbie przejęcia piłki, pechowo interweniował i zahaczył o nogę Lozano. Arbiter spotkania, Di Bello, nie dopatrzył się jednak w tej sytuacji przewinienia i potrzebna była konsultacja VAR. Sędzia sam podszedł do monitora po czym wskazał na jedenastkę. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem drużyny prowadzonej przez Spallettiego, która była wyraźnie lepsza. Po zmianie stron, zmianie uległa również gra obu zespołów. Druga połowa należała zdecydowanie do Giallorossich, którzy wzięli się za odrabianie strat. Tego udało się dokonać dopiero w doliczonym czasie gry. W 91′ minucie meczu, po pięknej zespołowej akcji, do siatki trafił wprowadzony z ławki Stephan El Shaarawy. Wynik do końca nie uległ zmianie. Ekipa Mourinho wydłużyła tym samym serię ligowych meczów bez porażki do 12 (7 zwycięstw, 5 remisów).

Teraz Romę czeka kolejne wyzwanie i mecz na San Siro z Interem, do którego dojdzie w sobotę o 18.