De Rossi: potrzebujemy piłkarzy głodnych, grających z pasją

Przed dzisiejszym spotkaniem z Genoą Daniele De Rossi podkreślił, jakimi kryteriami będzie się sugerował budując drużynę na przyszły sezon.

fot. © asroma.com

La Repubblica (M. Juric) – „Od przyszłego roku potrzebujemy zmian, chcę zawodników pełnych głodu”. Mimo że do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki, a Roma walczy o wiele dzisiejszego wieczoru (o 20:45) przeciwko drużynie Genoi prowadzonej przez Gilardino, myśli Daniele De Rossiego zdają się już biec ku przyszłemu sezonowi. Bo osiągnięcie szóstego miejsca w lidze jest ważne, ale planowanie przyszłości Romy jest ważniejsze. Niezależnie od tego, czy uda się zakwalifikować do Ligi Mistrzów, przyszły rok musi przynieść rewolucję techniczną. Z De Rossim jako trenerem i nowym dyrektorem sportowym Ghisolfim na czele: „Jeszcze rozmawiamy o odnowieniu kontraktu – przyznaje trener Romy – Miałem wiele meczów do przygotowania i kwestia podpisu jest ostatnią rzeczą, o której myślę. Na osiągnięcie porozumienia potrzebowaliśmy tylko 10 minut, teraz finalizujemy ostatnie szczegóły, to nie jest problem, gdy osiąga się porozumienie tak szybko, brakuje już niewiele”.

Przedłużenie kontraktu na kolejne trzy lata jest już w drodze, ale planowanie wspólnie z Friedkinami już się rozpoczęło: „Rozmawialiśmy o tym, czego będzie potrzebować Roma, jak robią to wszyscy trenerzy. Zrobiliśmy przegląd kierunku, w którym podążaliśmy przez ostatnie lata, często skupiając się na pozyskiwaniu gotowych zawodników. Czasami lepiej jest inwestować w naszych graczy, tworzyć i wspierać zawodników, aby stali się wartościowym zasobem, który może zapewnić większą stabilność”.

De Rossi będzie miał więc pełną kontrolę nad wyborem zawodników. A jego plany wydają się już jasne: „Pierwszym wymaganiem będzie głód. Piłkarze, którzy do nas dołączą, muszą czuć się w Romie, jakby to była najlepsza rzecz, jaka ich kiedykolwiek spotkała. Nie chodzi o topowych graczy czy młodych, potrzebujemy ludzi, którzy będą grali z pasją. To moim zadaniem będzie uczynić ich głodnymi sukcesów i sprawić, aby na boisku osiągali najlepsze wyniki”.

Komentarze

 • takitam
  19 maja 2024, 09:38

  To ja jednak proponuję takich z Afryki.
  Biegać mogą długo, Włosi nie bardzo i nawet nie bardzo im się chce.
  Druga kwestia to pożegnanie aktualnej kadry tak pewnie w 50%.
  Nauczony jednak kolejnymi dyskusyjnymi sesjami mercato będę się przyglądał bez oczekiwań.

 • Canis
  19 maja 2024, 11:55

  Wiadomo jak to jest z marzeniami. Warto je mieć i każdy je ma. De Rossi też. Inna sprawa, że większość marzeń się po jakimś czasie ulatnia i zastępuje je szara, smutna rzeczywistość. Nie brak mi optymizmu, tylko jestem fanem Romy. Znam rzeczywistość z autopsji.

 • Totnik
  19 maja 2024, 15:41

  Narazie to nie ma nawet DS. Kasy pewnie też nie ma na jakieś konkretne wzmocnienia. Także tego :)

 • RomanoItaliano
  19 maja 2024, 18:25

  DDR jeszcze nie wie, że hajsu na transfery mniej niż u jego poprzedniego pracodawcy 🤣