De Rossi kandydatem do objęcia Sampdorii

Były pomocnik Romy i obecny asystent trenera reprezentacji Włoch Daniele De Rossi jest jednym z kandydatów na stanowisko trenera Sampdorii.

fot. © figc.it

De Rossi był łączony z wieloma klubami od czasu przejścia na emeryturę w styczniu zeszłego roku, ale nadal pozostaje w sztabie Azzurrich Roberto Mamciniego – choć może się to wkrótce zmienić.

Zarówno Sky Sport, jak i La Gazzetta dello Sport informują, że Sampdoria rozważa kandydaturę De Rossiego na miejsce niedawno zwolnionego Marco Giampaolo. Klub podobno umieścił Rzymianina na swojej krótkiej liście wraz z Claudio Ranierim, Roberto D’Aversą, Dejanem Stankoviciem i Aurelio Andreazzolim.

Przez osiem kolejek liguryjski zespół zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli Serie A z bilansem: 0 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek.

Drużyna zmagała się z problemami po obu stronach boiska, tracąc 16 goli i zdobywając w tym sezonie zaledwie 4 bramki.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Frosti
  3 października 2022, 19:38

  Chyba lepiej by było jakby przejął jakiś obiecujący klub z Serie B i spróbował awansować, niż próbować sił w upadającej Sampie.

 • delvecchio
  4 października 2022, 09:36

  Kto wie może kiedyś Daniele zostanie selekcjonerem albo naszym coachem

 • Trastevere
  4 października 2022, 10:04

  Niby od czegoś trzeba zacząć, ale niech się szanuje.

 • samber
  4 października 2022, 11:21

  Sampa to nie jest byle jaki klub, ale w obecnym kryzysie klubu naprawdę odradzałbym objęcie tego zespołu. Są dwie rzeczy które mogłyby teraz przyciągnąć do nich sensownego trenera: grube pieniądza, 2. miłość do klubu. A trzecia opcja to trener no name, który chciałby zaryzykować, dokonać cudu i tak zaistnieć w branży. De Rossi jako trener to nadal jest "no name", ale w piłce jako takiej to jest wielki Mistrz, więc po co mu to?

 • riss
  4 października 2022, 16:22

  Druga strona medalu, jakby jakimś cudem DDR utrzymałby w serie A Sampe to uwierzcie mi wywinduje go to od razu do większego klubu.

 • edemon
  5 października 2022, 09:45

  A może do nas jako asystent Mourinho, będzie Allenatore Futuro :)

 • LaMagica
  5 października 2022, 10:37

  Prędzej czy później DDR i tak trafi do nas można być tego prwnym